Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Kurzemē un Zemgalē 124 grants ceļu posmos iestājies šķīdonis

Līdz ar atkusni uz 124 grants ceļa posmiem, pārsvarā Kurzemē un Zemgalē, ir iestājies šķīdonis, aģentūru  informē VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) pārstāvji.

Uzņēmumā norāda, ka patlaban visvairāk nestspēju zaudējušu posmu ir Ventspils un Saldus apkārtnē, kur ierobežojumi noteikti attiecīgi 25 un 24 posmos. Savukārt Tukuma apkārtnē tie ir 17 posmi, Dobeles apkārtnē – 14, Jelgavas un Kuldīgas – 10, bet Aizkraukles – septiņi posmi.

LVC brīdina, ka, turpinoties atkusnim, šādu posmu skaits var palielināties un šķīdonis iestāsies arī citos valsts reģionos.

Kā skaidro uzņēmumā, sākoties atkusnim uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums un uz autoceļiem ar grants segumu iestājas šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās.

Vienlaikus, lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumu – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

LVC norāda, ka atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, bet satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

LVC arī norāda, ka grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt, jo, uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis.

Tāpat LVC aicina iedzīvotājus, pamanot, ka ceļa posms ir zaudējis nestspēju, informēt LVC.