Atpakaļ

Lielākajā Latvijas daļā sniegs apgrūtina braukšanas apstākļus

Sniegs un apledojums šorīt lielākajā daļā Latvijas apgrūtina braukšanu pa autoceļiem, liecina VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) operatīvā informācija.

Sniegotie ceļa posmi tiek tīrīti un kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 103 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz vairuma valsts un reģionālo autoceļu visā Latvijā, izņemot Kuldīgas, Liepājas un Saldus apkārtni un Bauskas šoseju.

Saglabājas neseno nokrišņu un atkušņa laikā ieviestie masas ierobežojumi uz grants ceļiem Kurzemē un Zemgalē. Transportlīdzekļa masas ierobežojumi ieviesti 43 grants ceļu posmos.

Autovadītāji aicināti būt piesardzīgi un izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Valsts austrumu daļā snieg un puteņo. Meteorologi brīdina, ka vietām sniega segas biezums palielināsies par 5-7 centimetriem, iespējami arī sniega sanesumi.

Ceļi atsevišķos posmos būs slideni, bet redzamība brīžiem snigšanas laikā pazemināsies līdz 500-1000 metriem.