Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

Briškens vizītē Vācijā pārrunās sadarbību transporta un loģistikas nozarē

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) piektdien, 14.jūnijā, darba vizītē Vācijā pārrunās sadarbību transporta un loģistikas nozarē.

Briškens darba vizītes laikā Berlīnē plāno tikties ar Vācijas federālo digitālo lietu un transporta ministru Folkeru Visingu un uzņēmumu “Siemens Mobility” un “DB Cargo” vadību. Vizītes mērķis ir veicināt abu valstu sadarbību transporta un loģistikas jomā.

Briškens norāda, ka jau šobrīd Vācija ir Latvijas transporta un loģistikas nozarei ļoti nozīmīgs partneris, un mērķis ir turpināt attīstīt sadarbību, tostarp piedāvājot investīciju iespējas Latvijas lielo ostu industriālajās teritorijās, attīstot prāmju līnijas, aviosatiksmi un transporta koridorus, savienojot Eiropu ar Āziju.

Tiekoties ar Visingu, plānots pārrunāt sadarbības paplašināšanas iespējas, tai skaitā aviācijas un dzelzceļa nozarē. Tāpat plānots pārrunāt citus ar transporta nozari saistītus jautājumus, tostarp Vācijas labās prakses pārņemšanu infrastruktūras pārvaldībā un digitalizācijā.

Tikšanās laikā ar “Siemens Mobility” vadības pārstāvjiem Briškens plāno apspriest iespējamo sadarbību transporta sistēmas modernizācijas jautājumos, tostarp partnerības izveidi, lai veicinātu ilgtspējīga un efektīva transporta tīkla attīstību Latvijā. “Siemens Mobility” ir meitasuzņēmums Latvijā.

Sarunās ar “DB Cargo” galvenie jautājumi būšot sadarbības iespējas tranzīta un loģistikas jomā, tai skaitā attīstot loģistikas ķēdes, nodrošinot arvien pieaugošo tirdzniecību Eiropai ar Centrālāziju. Tāpat tiks pārrunāta sadarbība “Rail Baltica” projekta ietvaros.

Vācija ir viens no aktīvākajiem Latvijas sadarbības partneriem jūras kravu pārvadājumos. Visām lielajām Latvijas ostām – Rīgai, Ventspilij un Liepājai – notiek kravu pārvadājumi ar dažādām Vācijas ostām.

Visās trīs Latvijas lielajās ostās strādā ražošanas uzņēmumi ar Vācijas kapitālu. Tāpat Vācija ir līderis pasažieru aviopārvadājumos no Rīgas lidostas, regulāra pasažieru aviosatiksme savieno Rīgu ar septiņiem galamērķiem Vācijā. Sadarbība notiek arī “Rail Baltica” ietvaros, kur projektus īsteno Vācijas uzņēmumi.