Atpakaļ

“Burger King” brīdina par uzņēmuma vārdā īstenotām krāpšanas shēmām sociālajos tīklos

Ātrās ēdināšanas ķēde “Burger King” brīdina par uzņēmuma vārdā īstenotām krāpšanas shēmām sociālajos tīklos, līdzīgi kā to pagājušajā nedēļā ziņoja arī “McDonald’s”.

“Burger King” pārstāvji norāda, ka krāpnieciskās shēmas ietver sludinājumus, kas satur izdevīgus piedāvājumus no zināmām globālām ātrās ēdināšanas ķēdēm tikai par dažiem eiro, solot klientam piegādi līdz pat durvīm.

Noklikšķinot uz viltotas reklāmas sociālajos tīklos, klientam tiek lūgts pievienot personas datus un debetkartes vai kredītkartes informāciju, bet pēc maksājuma veikšanas klients ēdienu nesaņem, turklāt no klienta tiek ieturēta lielāka summa, nekā solīts sludinājumā.

Minētās krāpnieciskās aktivitātes notiek caur sociālo mediju platformām, piemēram, “Facebook” un “Instagram”.

“Burger King” pārstāvji norāda, uzņēmums ir informējis klientus par radušos situāciju, izmantojot uzņēmuma sociālo mediju kanālus, aicinot klientus bloķēt attiecīgo reklāmas saturu un ziņot par viltus kontu sociālo mediju platformai, taču krāpnieciskās shēmas sociālajos tīklos joprojām tiek izplatītas.

“Burger King” pārstāvji arī uzsver, ka uzņēmuma maltītes iespējams pasūtīt tikai “Burger King” oficiālajā tīmekļvietnē, filiālēs un piegādes platformās “Wolt” un “Bolt”.

Ātrās ēdināšanas ķēdes “McDonald’s” vārdā pēdējo nedēļu laikā sociālajos tīklos parādījušies viltus piedāvājumi par maltīšu komplektiem un konkursiem.

Kompānijā uzsver, ka viltus piedāvājumi izplatīti caur “Instagram” un “Facebook” platformām, krāpniekiem uzdodoties par “McDonald’s” un aicinot iedzīvotājus sniegt informāciju, ievadot personas datus, kā arī veicot priekšapmaksu.

Kompānijā norāda, ka tā ir krāpnieciska darbība, kuras mērķis ir iegūt iedzīvotāju naudu, un maltītes netiek piegādātas.

“McDonald’s” ir informējis atbildīgās iestādes un pieprasījis bloķēt krāpniecisko saturu platformās, tomēr, kā bilst kompānijā, krāpnieciskās aktivitātes turpinās.

Jau ziņots, ka “Burger King” Baltijas valstīs pārvalda “Tallink Grupp”.

“Tallink Grupp” veic pārvadājumus ar prāmjiem Baltijas jūrā, izmantojot zīmolus “Tallink” un “Silja Line”. Kompānija arī ir operators trim viesnīcām Tallinā un vienai Rīgā.

Uzņēmuma akcijas kotē Tallinas fondu biržas oficiālajā sarakstā. Lielākais akcionārs ir Igaunijas investīciju kompānija “Infortar”, kam pieder 40% “Tallink Grupp” akciju.