Atpakaļ

Centralizēto eksāmenu rezultātus skolēni šogad varēs uzzināt arī īpaši izveidotā tīmekļvietnē

Centralizēto eksāmenu sertifikātus šogad skolēni varēs saņemt ne tikai “Latvija.gov.lv”, bet arī īpaši izveidotā tīmekļvietnē “eksameni.gov.lv”, ceturtdien žurnālistus informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Informācijas tehnoloģiju departamenta direktora vietnieks informācijas tehnoloģiju jomā Kaspars Veldre.

Lai mazinātu vietnes pārslodzes riskus liela lietotāju skaita gadījumā, tīmekļvietne izstrādāta “maksimāli vienkārši”. Skolēni varēs lejupielādēt sertifikātus, kā arī uzzināt vērtējumu eksāmenos arī, ja tas nebūs nokārtots.

Skolēni tīmekļvietnei varēs pieslēgties, izmantojot “E-klasi” vai “Mykoob” autentifikācijas līdzekļus, un tikai Baltijas valstu teritorijā.

Uzzināt eksāmenu rezultātus un izgūt sertifikātus varēs, arī izmantojot “Latvija.gov.lv” divus e-pakalpojumus.

IZM pārstāvis aicināja skolas nesteigties ar dokumentu sagatavošanu, un izsniegt izglītības dokumentus tikai pēc rezultātu oficiālas paziņošanas. Lai novērstu gadījumus, kad skola kļūdaini izsniedz dokumentu par izglītības ieguvi skolēnam, kurš nav nokārtojis eksāmenu, šogad esot uzlabotas skolām nodotās atskaites.

9.klases skolēni eksāmenu rezultātus uzzinās 1.jūlijā, bet vidusskolēni – 11.jūlijā.

Ja iegūtais vērtējums neapmierinās, pilngadīgs skolēns vai nepilngadīga skolēna likumiskie pārstāvji to varēs apstrīdēt mēneša laikā no vērtējumu paziņošanas dienas.

Aizvadītajā eksāmenu sesijā Valsts izglītības satura centrs (VISC) saņēmis kopumā 116 067 eksāmenu darbus, kas ir par 5000 vairāk nekā 2022./2023.mācību gadā.

VISC Vērtēšanas un analītikas departamenta direktors Normunds Rečs apliecināja, ka ir daudz darīts vērtēšanas procesa pilnveidē. Visi 1200 vērtētāji ir apguvuši mācības, kā arī katram eksāmenam organizētas vērtēšanas standartizācijas sanāksmes.