Atpakaļ

CSDD līdz šim reģistrēti 14 935 elektroskrejriteņi

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) līdz pirmdienas pēcpusdienai ir reģistrējusi kopumā 14 935 elektroskrejriteņus, sacīja CSDD pārstāvji.

Tostarp CSDD reģistrā patlaban ir dati par 9063 fizisko vai juridisko personu tiesīgā lietošanā esošiem elektroskrejriteņiem, kā arī 5872 iznomāšanai paredzētajiem elektroskrejriteņiem.

Jau tika vēstīts, ka Latvijā no 1.aprīļa ceļu satiksmē ir aizliegts piedalīties ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem.

Latvijā šogad 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka, ka elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācija ir obligāta, un pie to konstrukcijas jābūt pielīmētai valsts reģistrācijas uzlīmei. Vienlaikus tika dots laiks reģistrēt elektroskrejriteņus līdz 2024.gada 31.martam.

Grozījumi regulējumā attiecas arī uz pašizgatavotiem vai pārbūvētiem elektroskrejriteņiem. Arī iepriekš reģistrētie elektroskrejriteņi ir jāreģistrē atbilstoši jaunajai kārtībai un ir jāsaņem jauna reģistrācijas uzlīme.

Elektroskrejriteņa reģistrāciju veic CSDD. Elektroskrejriteni var reģistrēt arī CSDD e-pakalpojumu platformā “e-CSDD” vai CSDD klientu apkalpošanas centros klātienē.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. Direkcijas kapitāldaļu turētājs ir Satiksmes ministrija.