Atpakaļ

CVK vēstulē atvainojas Lembergam par liegumu piedalīties pašvaldības vēlēšanās no apcietinājuma

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) vēstulē atvainojusies koruptīvos noziegumos apsūdzētajam Ventspils domes deputātam un bijušajam mēram Aivaram Lembergam (“Latvijai un Ventspilij”) par liegumu 2021.gada pašvaldību vēlēšanās nobalsot, atrodoties apcietinājumā, informēja Lembergs.

Iepriekš Augstākā tiesa (AT) aģentūrai LETA apliecināja, ka tā ir atteikusies ierosināt kasācijas tiesvedību par apgabaltiesas spriedumu, ar kuru CVK rīcība, nenodrošinot Lembergam balsošanas iespējas konkrētajos apstākļos, atzīta par prettiesisku, līdz ar to šis spriedums ir stājies spēkā.

Apgabaltiesas spriedumā CVK tika noteikts pienākums atvainoties Lembergam. Apgabaltiesa spriedumā atzina, ka CVK ir tā valsts iestāde, kuras kompetence ietilpst nodrošināt velēšanu tiesību īstenošanu. Ieslodzījumu vietu pārvalde savukārt rakstiski jau ir atvainojusies Lembergam par pārvaldes lēmumu, ar kuru viņam bija liegts piedalīties pašvaldību vēlēšanās.

Šī tiesāšanās sekoja Lemberga sāktajam procesam Satversmes tiesā (ST), kas par neatbilstošu valsts pamatlikumam pasludināja normu, kas liedza personām, kuras izcieš brīvības atņemšanas sodu, piedalīties pašvaldību vēlēšanās.

Lembergs 2021.gada pašvaldību vēlēšanu laikā atradās apcietinājumā, un viņam netika nodrošināta iespēja piedalīties pašvaldību vēlēšanās, balsojot apcietinājuma vietā vai tikt konvojētam uz vēlēšanu iecirkni.

Lembergs togad arī pats kandidēja pašvaldību vēlēšanās no partijas “Latvijai un Ventspilij” un tika ievēlēts Ventspils pilsētas domē.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.