Atpakaļ

Aicina klašu kolektīvus pieteikties dalībai pasākumā “Meža ABC” Kuldīgas novadā

Kuldīgas novada Padures pagasta “Struņķukrogā” 12.maijā un 13.maijā norisināsies meža īpašnieku biedrības “Meža konsultants” sadarbībā ar vairāk nekā 100 uzņēmumiem un organizācijām rīkotais lielākais izglītojošais meža nozares pasākums Latvijā “Meža ABC”, informē pašvaldības mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Meirupska-Eglīte.

Piektdien, 12.maijā, uz pasākumu aicināti skolēni, bet 13.maijā gaidītas arī ģimenes, meža īpašnieki un citi interesenti. Klašu kolektīvi aicināti pieteikties pasākumam līdz 3.aprīlim, aizpildot anketu .Priekšroka dalībai pasākumā tiks dota tām klasēm, kurām “Meža ABC” meža pieturās piedalās vecāki vai vecvecāki un klasēm, kuras pasākumā piedalās pirmo reizi.

“Meža ABC” šogad notiks jau desmito reizi un tas gadu gaitā kļuvis par nozīmīgāko meža izziņas pasākumu, kas parāda Latvijas meža nozares lielo bagātību, nozīmi un attīstību. Vairāk nekā 100 meža nozares uzņēmumi, kā arī organizācijas interesantā un atraktīvā veidā rādīs un stāstīs par visu, kas notiek mežā.

Pasākumā īpaši padomāts par daudzām interesantām aktivitātēm bērniem un jauniešiem – apmeklējot vairāk nekā 50 meža pieturas, piemēram, “Kukaiņi-smukaiņi”, “Meža matemātika”, “Jauna māja pūcei”, “Pastaiga pa koku galotnēm”, “Meža atjaunošana”, “Meža kopšana”, “Mežizstrāde”, “Medības”, “Silta, jauka istabiņa”, “Koks šodien, rīt, parīt” un citas, skolēni, ģimenes caur aktīvu darbību, atbildot uz jautājumiem un pildot praktiskus uzdevumus, varēs iepazīties ar visu meža audzēšanas ciklu un dažādiem procesiem dabā.

Šogad “Meža ABC” notiks pēc trīs gadu pārtraukuma – 2019.gadā pasākumu apmeklēja gandrīz 8000 dalībnieku, no kuriem lielākā daļa jeb vairāk nekā 6000 bija bērni. Pasākumā meža pieturās piedalījās 535 nozares profesionāļi no 104 uzņēmumiem un organizācijām. Šo gadu laikā “Meža ABC” pulcējis vairāk nekā 50 000 apmeklētājus.