Atpakaļ

Labiekārtota teritorija pie Šlokenbekas muižas, Smārdē

Noslēgušies labiekārtojuma darbi, un nodots ekspluatācijā objekts “Slocenes upes saliņas pie Šlokenbekas muižas labiekārtošanas darbi Smārdē, Smārdes pagastā, Tukuma novadā”. Saliņa pie Šlokenbekas muižas atrodas Slocenes upē pirms tilta, pretim bijušās kungu mājas dienvidu fasādei. Kungu mājas divos stāvos šobrīd iekārtots ceļu muzejs. 

Iepriekš tā daudzus gadu desmitus ir pastāvējusi kā pussala, kur 20. gadsimta 70. gadu vidū ir bijusi izbūvēta estrāde, uz kuru varēja nokļūt pa nelielu kājnieku tiltiņu. 2020. gadā Engures novada pašvaldība apstiprināja projektu “Slocenes upes posma un pieguļošās teritorijas apsaimniekošanas un attīstības plāns”, kas paredz upes posmu no Šlokenbekas dzirnavām līdz Šlokenbekas muižai saglabāt un izveidot kā bioloģiski daudzveidīgu, ainaviski pievilcīgu vidi apvienojumā ar kultūras vērtību apzināšanas un aktīvās atpūtas iespējām bagātu teritoriju.

Informējam, ka saliņas atklāšanas pasākums, kas bija paredzēts 3. septembrī, tiek pārcelts uz nenoteiktu laiku lielo plūdu dēļ.

Darbus objektā veica SIA “Smart Energy” par kopējo summu 120 308,87 EUR ar PVN, izmaksas pilnībā segtas no Tukuma novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Biedrība “Partnerība laukiem un jūrai” sadarbībā ar SIA “Smart Energy” un Smārdes pagasta pārvaldi līdzās Slocenei pie Šlokenbekas muižas ir uzstādījusi runājošo soliņu. Izvēloties sev piemērotāko valodu (latviešu, angļu vai krievu), iespējams noklausīties divus stāstus: pirmais ir par Šlokenbekas muižas vēsturi, otrs – par tuvumā pieejamiem apskates objektiem.