Atpakaļ

Noskaidroti radošo darbu konkursa “Mana, tava, mūsu Slītere” uzvarētāji

Noskaidroti radošo darbu konkursa “Mana, tava, mūsu Slītere” uzvarētāji,  informē Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Slīteres Nacionālā parka (SNP) dabas centra vadītāja Baiba Ralle.

SNP dabas centra radošo darbu konkursā “Mana, tava, mūsu Slītere” iesniegti vairāk nekā 200 skolēnu darbu, kas veltīti nacionālajam parkam 100 gadu jubilejā un jau pavasarī īpašā izstādē priecēs Šlīteres bākas apmeklētājus.

Ralle skaidro, ka, organizējot konkursu, vēlējušies, lai skolēni izveido kopīgu stāstu par SNP tā simtgadē, akcentējot dabas daudzveidību, krāšņumu, mainību un skaistumu, kā arī cilvēku vietu un lomu tajā.

“Esam gandarīti par skolēnu unikālo redzējumu. Darbi izstrādāti ar vislielāko rūpību, tajos ielikta liela mīlestība pret dabas vērtībām. Ceram, ka arī ikvienu, kurš šajā pavasarī viesosies Šlīteres bākā un skatīs darbus, aizkustinās bērnu patiesā cieņa un izpratne par parka dabas un kultūrvēstures daudzveidību un tās aizsardzības nepieciešamību, lai šo skaistumu spētu saglabāt vēl paaudžu paaudzēs,” pauž Ralle.

Konkursam varēja iesniegt darbus divās kategorijās – individuālo darbu kategorijā “Radošais zīmējums”, kā arī grupu darbu kategorijā “Videoveltījums”, dodot iespēju skolēniem atraisīt un izpaust radošo garu atbilstoši savām interesēm un talantiem.

Zīmējumu kategorijā pirmsskolas grupā balvu saņem Elza Pērle Zumberga un Ventspils Jaunrades nama audzēkne Stella Lāce, sākumskolas grupā – Rojas Mūzikas un mākslas skolas audzēknis Rafaels Praglausks un Talsu pamatskolas skolniece Madara Lāsma Ratniece.

4.-6.klašu grupā SNP sveic Priekules vidusskolas skolnieci Gitu Gūžu, Talsu Mākslas skolas audzēkni Alisi Kirsānovu un Rojas Mūzikas un mākslas skolas audzēkni Amēliju Kažu.

7.-9.klašu grupā balvu saņem Aizputes pagasta pamatskolas skolnieks Edgars Rjabinkins un Upesgrīvas pamatskolas skolniece Linda Legzdiņa. Vidusskolas grupā uzvaru izcīnījis Valdemārpils vidusskolas skolnieks Oskars Jansons.

Videoveltījumu kategorijā sākumskolas grupā balvu saņem Talsu pamatskolas skolēni Ralfs Pauliņš, Knuts Lasmanis, Martins Lāže un Alise Maķe. Pamatskolas grupā apbalvoti tiek Dundagas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi Jānis Dambergs, Fēlikss Zvans, Ance Anete Aukmane, Dominiks Lūks un Anete Židava. Vidusskolas grupā uzvaras laurus plūc Rojas vidusskolas skolēni Amanada Miezava, Miks Matīss Kehers un Madara Rūmniece.

Darbi veltīti gan SNP florai – augiem, sūnām, ķērpjiem, sēnēm, gan SNP faunai – kukaiņiem, abiniekiem, rāpuļiem, zivīm, putniem un zvēriem. Darbos attēlotas arī SNP ainavas – jūra, piekraste, mežs, purvs, kā arī bērnu un jauniešu pieredze un gūtie iespaidi kopā ar ģimeni, dodoties dabas izziņā pa kādu no nacionālā parka dabas takām, kultūrmantojums, īpaši Šlīteres bāka.

SNP dabas centrs konkursu organizēja, lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi un izpratni par SNP nozīmi dabas daudzveidības saglabāšanā, atzīmējot nacionālā parka simtgadi.

SNP ir viena no senākajām īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām Latvijā. Nacionālais parks lepojas ar izcilu ainavu dažādību, mazskartiem mežiem, bagātu augu un dzīvnieku valsti un zvejniekciemiem, kas vēl glabā līvu kultūras mantojumu.

SNP aug tādi dabas retumi kā parastā īve un Baltijas efeja, dzīvo vilki, lūši, aļņi, kā arī daudzi reti bezmugurkaulnieki. 2023.gadā nacionālais parks svin simts gadus kopš tā pirmsākuma – Šlīteres dabas pieminekļa – izveides. Laika gaitā mainījusies gan aizsargājamās teritorijas platība, gan nosaukums. Šo gadu laikā parks kalpojis par iedvesmas un mākslas avotu tūkstošiem apmeklētāju.