Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Iesūti
Atpakaļ

“Oil Recovery” turpmākos trīs gadus apsaimniekos kuģu radītos atkritumus Rīgas brīvostā

Vides resursu apsaimniekošanas uzņēmuma AS “Eco Baltia” grupas uzņēmums SIA “Oil Recovery” uzvarējis Rīgas brīvostas pārvaldes izsludinātajā publiskajā iepirkumā par kuģu radīto atkritumu un piesārņoto ūdeņu pieņemšanas un utilizācijas pakalpojumu sniegšanu, teikts kompānijas paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Atbilstoši iepirkuma nolikumam līguma kopējā summa ir 4,452 miljoni eiro, un līguma darbības termiņš – trīs gadi. Līgums stāsies spēkā no 2025.gada 1.jūlija.

“Oil Recovery” nodrošinās tādu atkritumu veidu, kā naftu saturošo kuģu radīto atkritumu, notekūdeņu, atkritumu un pasīvi izzvejoto atkritumu, kā arī gaisu piesārņojošo vielu, tostarp ozona slāni noārdošo vielu savākšanu un utilizāciju.

“Eco Baltia” grupas vides sektora vadītājs Jānis Aizbalts akcentē, ka “Eco Baltia” grupā redz šo līgumu kā būtisku soli Latvijas ostu ilgtspējīgas attīstības veicināšanā.

Savukārt “Oil Recovery” direktors Nauris Bertmanis norāda, ka “Oil Recovery” plāno turpināt attīstību un nodrošināt augstāku pakalpojumu kvalitāti un ilgtspējību, tuvākajos gados investējot vairāk nekā vienu miljonu eiro pakalpojumu uzlabošanā, tostarp infrastruktūras attīstībā, kuģu atjaunošanā un modernas tehnikas iegādē. Tas ļaus vēl vairāk paaugstināt arī Rīgas brīvostai sniegto pakalpojumu kvalitāti.

“Oil Recovery” reģistrēta 2024.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 950 800 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir “Eco Baltia” koncernā ietilpstošais “Latvijas zaļais punkts”.

“Latvijas zaļais punkts” 2023.gadā strādāja ar 12,668 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 31,7% un bija 2,843 miljoni eiro. Uzņēmums reģistrēts 2000.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,084 miljoni eiro, liecina informācija “Firmas.lv”. “Latvijas zaļā punkta” īpašnieks ir “Eco Baltia vide”.

“Eco Baltia” koncerns pagājušajā gadā strādājis ar 261,541 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 19,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga septiņas reizes un bija 10,792 miljoni eiro. Grupas vadošie uzņēmumi ir “Iterum” (iepriekš “PET Baltija”), “Eco Baltia vide”, SIA “Latvijas zaļais punkts”, SIA “Nordic Plast”, SIA “Jumis”, Čehijas “Tesil Fibres” un Lietuvas “Ecoservice”, kā arī Polijas “Metal Plast”.

Kompānija reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 35 005 eiro. “Eco Baltia” akcionāri, pēc kompānijā vēstītā, ir “BSGF Salvus” (52,81%), kas pārstāv privāto investīciju fondu “INVL Baltic Sea Growth Fund”, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%) un Māris Simanovičs (16,68%) ar SIA “Enrial Holdings” un “Penvi Investment Ltd.” starpniecību.