Atpakaļ

Sākas pieteikšanās atbalstam cūkkopības, mājputnu audzēšanas un segto platību dārzeņkopības nozarē

0

No šodiena līdz 2.decembrim Lauku atbalsta dienestā (LAD) var iesniegt pieteikumus valsts atbalstam negatīvo ekonomisko seku mazināšanai cūkkopības, mājputnu audzēšanas un segto platību dārzeņkopības nozarē, informē LAD.

Kopējais pieejamais finansējums ir 2,1 miljons eiro.

Atbalsts paredzēts nozīmīgo resursu izmaksu pieauguma mazināšanai periodā no 2022.gada 1.jūlija līdz 31.oktobrim salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu.

Pēc LAD paustā, atbalsts par resursu izmaksu pieaugumu tiks piešķirts resursiem – dīzeļdegviela, elektroenerģija, kurināmais, minerālmēslojums (tikai segto platību dārzeņkopībā) un pirktā lopbarība un lopbarības izejvielas (tikai cūkkopības un mājputnu audzēšanas nozarē).

Atbalstu piešķirs 70% apmērā no aprēķinātā izmaksu pieauguma katram attiecīgajam resursam, bet 2022.gada atbalsta periodā resursa iegādātais daudzums nevar pārsniegt 150% no daudzuma, kas iegādāts 2021.gada atbilstošajā periodā.

Atbalsts tiks izmaksāts līdz šī gada 31.decembrim.

Pieteikumi pretendentiem jāiesniedz LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē valsts un Eiropas Savienības atbalstu laukiem, lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un zivsaimniecībai.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.