Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Ventspilī tiks veikti koku kopšanas darbi

Lai veidotu sakoptu Ventspils dabas ainavu, ik gadu pavasarī visā pilsētā tiek veikti koku zāģēšanas un kopšanas darbi. Arī šogad Ventspils Komunālā pārvalde organizēs koku vainagu formu veidošanu, nokaltušo zaru un koku izņemšanu.

Ventspils iedzīvotāji un pilsētas viesi vēlā pavasarī un vasarā atzinīgi novērtē pilsētā augošos un kuplos lapu kokus, taču to uzturēšanai ir nepieciešamas regulāras profesionālas rūpes un uzmanība. Arī šogad vairāk kā 230 pilsētas kokiem tiks veikta vainagu kopšana un veidošana, kā arī zaru pacelšana virs ietvēm, brauktuvēm un veloceliņiem, lai tie netraucētu gājējiem un velobraucējiem. Lai atbrīvotu gaismas plūsmu no laternām, darbu ietvaros atsevišķās vietās tiks zāģēti koku zari.

Koku kopšanas darbi tiek veikti līdz 15.aprīlim, jo iestājoties putnu ligzdošanas laikam visi kopšanas darbi ir jāpārtrauc. Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža 20. pants nosaka, ka pilsētas un ciema teritorijā koku ciršana aizliegta laikposmā no 15.aprīļa līdz 30.jūnijam, izņemot šo noteikumu 5.punktā minēto gadījumu vai gadījumu, ja pašvaldība koka nociršanu atzinusi par neatliekamu, piemēram, stipro vēju ietekmē nogāzto un nolauzto koku zaru savākšana tik veikta visa gada garumā.

Visi minētie darbi tiek veikti ar mērķi saglabāt koku dabīgo vainaga formu un panākt lielāku zaļo lapu laukumu. Darbu paveikšana uzlabo pilsētvidi, nodrošinot Ventspili ar veselīgiem, lieliem un stipriem kokiem. Iedzīvotājiem ziņojot par apgāztiem kokiem un nolūzušiem koku zariem ir iespēja palīdzēt ātrāk novērst radušās nekārtības, ziņojot Ventspils Komunālai pārvaldei darba laikā pa tālruni 63624269, vai sazinoties tieši ar pašvaldības iestādi “Ventspils pašvaldības policija” pa tālruni 28680808.