Atpakaļ

Darbam vasaras brīvlaikā pieteikušies jau teju 7000 skolēnu

Līdz 3.maija rītam dalībai skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā ir reģistrējušies 6998 skolēni, noskaidroja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA)

Patlaban visvairāk apstiprināto un skolēniem sarakstā piedāvāto darbavietu ir palīgstrādnieka un pārdevēja palīga profesijās.

Brīvās darbavietas skolēniem NVA tīmekļvietnē tiek publicētas to apstiprināšanas secībā. Pasākuma norises laikā brīvo darbavietu saraksts tiks regulāri papildināts un aktualizēts, skolēnu aizņemtās vakances no saraksta tiks dzēstas. Sarakstā netiek publicētas tās darba vietas, par kurām skolēns ar darba devēju jau ir vienojušies par darbu vasarā.

Kopumā uz 3.maija rītu NVA tīmekļvietnē bija publicētas 154 darbavietas, kuras jau ir apstiprinātas NVA filiālēs.

Skolēniem ir pieejams darbs arī tādās profesijās kā apkopējs, auklis, biroja administrators, bistro pakalpojumu darbinieks, ceha strādnieks, dārznieks, ēdināšanas uzņēmuma kasieris pārdevējs, ielu pārdevējs, iespiedējs, istabenis, klientu apkalpotājs ēdināšanas joma, lietvedības sekretārs, nomas punkta darbinieks, pavāra palīgs, pārdevējs, sezonas lauksaimniecības strādnieks, skolotāja palīgs, tirgvedības un tirdzniecības speciālists, tūrisma pakalpojumu komercdarbinieks, tūristu gids, virtuves darbinieks.

Skolēnu elektroniskā reģistrācija pasākumam turpināsies līdz 16.augustam, tādējādi visi skolēni, kuri vēlēsies reģistrēties, to varēs izdarīt. Taču reģistrācija dalībai pasākumā vēl negarantē iesaisti, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots, un darba devēji būs tie, kas izvēlēsies viņiem piemērotus darbiniekus no skolēnu vidus.

Šogad skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai paredzētais finansējums ir 4 357 920 eiro, kas ir pietiekams, lai izveidotajās darba vietās nodarbinātu 10 376 skolēnus.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisināsies no 1.jūnija līdz 31.augustam. Piedalīties pasākumā aicināti skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

Skolēna nodarbinātības ilgums pasākumā var būt no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem. Skolēna mēneša atalgojums par pilnu nostrādātu darba laiku būs ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru – 700 eiro pirms nodokļu nomaksas. Valsts līdzfinansētajās darba vietās arī šovasar varēs strādāt Ukrainas civiliedzīvotāju bērni.

Skolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā. Skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem tiek nodarbināts 8 stundas dienā, 40 stundas nedēļā. Skolēni netiek nodarbināti darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.