Atpakaļ

Daugavpilī pilsētas svētkos gaidāma daudzveidīga izklaides programma

Daugavpilī pilsētas svētkos šodien dažādi pasākumi notiks Universitātes skvērā, A. Pumpura skvērā un dažādās kultūras iestādēs, bet vakarā paredzēts koncerts, informēja pašvaldības pārstāve Gunta Ločmele.

Līdzās daudzveidīgai koncertprogrammai, III Latvijas akordeonistu orķestru salidojumam un izklaidēm bērniem, darbosies arī svētku tirdziņš Rīgas ielā un āra kafejnīcas.

No plkst.18 koncertā uz galvenās pilsētas svētku skatuves Vienības laukumā uzstāsies grupas “Bel Tempo”, “Carnival Youth”, “The Sound Poets” un dziedātājs Fēliks Šinders.

Kulmināciju Daugavpils pilsētas svētki sasniegs sestdien, 3.jūnijā, kad pēc Covid-19 pandēmijas pārtraukuma atkal norisināsies tradicionālais svētku gājiens, kurā šoreiz, pārstāvot dažādas pašvaldības iestādes, skolas, kultūras iestādes, uzņēmumus, biedrības, radošos kolektīvus un citas organizācijas, piedalīsies aptuveni 3000 dalībnieku.

Ņemot vētrā, ka šis ir Dziesmu un deju svētku jubilejas gads, Daugavpils pilsētas svētku oficiālās atklāšanas koncertā, kas norisināsies pēc gājiena, pilsētas radošie kolektīvi vienosies kopīgā koncertprogrammā, katrs izpildot daļu no Dziesmu un deju svētku repertuāra.

Visu dienu darbosies skatuves Dubrovina parkā un A. Pumpura skvērā, āra kafejnīcas un atrakcijas bērniem, norisināsies svētku tirdziņš. Šajā dienā programmu papildinās arī sportiskās aktivitātes, kuras varēs ne tikai vērot, bet arī tajās iesaistīties.

Tuvojoties dienas noslēgumam, no plkst.19 uz galvenās pilsētas svētku skatuves uzstāsies grupa “KJ Collective” (Lietuva), Ivo Fomins (Latvija) un Vera Brežņeva (Ukraina).

Svētku salūts Daugavmalā sāksies plkst.23.15.

Daugavpils pilsētas svētku noslēguma dienā, svētdien, 4.jūnijā, paralēli aktivitātēm pilsētas centrā interesenti tiek aicināti apmeklēt arī Daugavpils cietoksni, kur norisināsies krāmu tirdziņš, Daugavpils cietokšņa Nikolaja vārtu atvēršanas ceremonija un auto izstāde. Savukārt plkst.18 stadionā “Lokomotīve” notiks spīdveja sacensības.

Daugavpils pilsētas svētki šoreiz notiks ar devīzi “Ar Daugavpili sirdī” un ir veltīti pilsētas 748.dzimšanas dienai.