Atpakaļ

Daugavpils Inovāciju centrā notiks Izgudrotāju festivāls

Šodien un sestdien, 3.jūnijā, Daugavpils Inovāciju centrs organizēs Izgudrotāju festivālu.

Pasākuma dalībnieki demonstrēs savus izgudrojumus, dažādus tehnoloģiskus risinājumus un inovācijas. Festivāla mērķis būšot veicināt inovācijas un panākt, lai izgudrotāji un zinātnieki atrastu saskarsmes punktus, kuru rezultātā tiktu radīti jauni tehniskie risinājumi, inovatīvi produkti un veidoti pakalpojumi un tiktu sekmēta šo inovāciju un izgudrojumu ieviešana un pielietošana dzīvē.

Izgudrotāju festivāls iecerēts kā platforma, kur būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem izgudrojumiem un inovatīviem risinājumiem, klātienē tikties ar to autoriem un piedalīties dažādās aktivitātēs.

Festivāla laikā notiks konkurss, kura uzvarētāji saņems finanšu un juridiskās konsultācijas, mārketinga jomas konsultācijas un apmācības savu izgudrojumu tālākai komercializēšanai.

Izstādes dalībnieki tiks vērtēti vairākās kategorijās: jaunais izgudrotājs piecu līdz 25 gadu vecumā, izgudrojums STEM jomā (STEM – zinātne, tehnoloģijas, inženierija un matemātika), videi draudzīgs izgudrojums, kā arī dizaina risinājums jeb izgudrojums.

Izgudrotāju festivāla ietvaros notiks radošās darbnīcas komunikācijas un mārketinga jomā un radošo industriju jomā.