Decembra sākumā pasniegs IKT nozare balvu “Platīna pele 2024”
Šogad balva “Platīna pele” tiks piešķirta četrās kategorijās.
Kategorijā “Uzņēmuma digitālā transformācija” mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā finālā iekļuvusi SIA “LVR Flote” ar iniciatīvu “Nepārtraukts 5G savienojamības risinājums Baltijas jūrā”, kas izstrādāta kopā ar SIA “Latvijas mobilais telefons” (LMT). Tāpat šajā kategorijā finālā iekļuvusi SIA “Mitigate” ar ilgtspējas platformu jeb “ESG reporting platform”, kā arī SIA “Miittech” ar mākoņrisinājumu darba drošības un efektivitātes uzlabošanai, integrējot uzņēmumu ikdienas procesos, kura pamatā ir nodarbināto iesaiste.
Savukārt lielo uzņēmumu kategorijā finālā iekļuvusi “airBaltic” ar mobilo lietotni, AS “Augstsprieguma tīkls” ar balansa vadības sistēmu (BVS) un AS “Sadales tīkls” ar nacionālās elektroenerģijas tirgus datu platformas “Step” ieviešanu.
Kategorijā “Valsts digitālā transformācija” finālā iekļuvusi SIA “Valmieras ūdens” ar aukstā ūdens patēriņa ultraskaņas skaitītāju ar attālinātās datu nolasīšanas sistēmu, izmantojot IoT jeb lietu internetu un piegādi, Nacionālais veselības dienests ar nacionālās savienotājprogrammatūras (NS) nodrošina pārrobežu pacienta veselības pamatdatu un e-recepšu datu apmaiņu starp Eiropas Savienības valstīm, kā arī Latvijas Nacionālā bibliotēka ar digitālās bibliotēkas un vienotas Latvijas Digitālā kultūras mantojuma platformu.
Par “Aktīvākā Code Week skolotāja” godu finālā sacentīsies Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” sporta skolotāja Dita Holla un “Datorium” skolotāji Elčins Jafarovs un Anžela Džafarova.
Kategorijā “Labākā kiberdrošības iniciatīva” finālā iekļuvis Saldus tehnikums ar profesionālo kvalifikācijas prasību izstrādi izglītības programmai “Civilā drošība un aizsardzība” kvalifikācijā “Kiberdrošības tehniķis”. Tāpat finālā iekļuvušas “Mastercard” un Finanšu nozares asociācija ar sabiedrības informēšanas kampaņu krāpšanas ierobežošanai “Met nost!”, kā arī projekts “MārtiņaCTF 24”, ko pieteica Latvijas Universitātes Studentu padome, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes Studentu padome un biedrība “Datoriķi”.
Šogad LIKTA rīkotā konference tiks veltīta mākslīgajam intelektam (MI) un tā regulējumam, piekļūstamības un ilgtspējas jautājumiem, kiberdrošībai un produktivitātei.
Konference notiks 5.decembrī plkst.12.30 Mūzikas namā “Daile”. Konferencei iespējams reģistrēties LIKTA tīmekļa vietnē “https://likta.lv/likta-konference-2024/“. Konferences tiešraidi būs iespējams vērot LIKTA “Facebook” lapā, portālā “Tvnet” un LMT Viedtelevīzijā.
LIKTA ir profesionāla nevalstiska organizācija, kas izveidota 1998.gadā un aptver visu Latvijas IKT nozari – informācijas tehnoloģiju un programmatūras jomu, telekomunikācijas un pakalpojumu sektoru. LIKTA mērķi ir veicināt informācijas sabiedrības attīstību, IKT izglītības pilnveidi un nozares izaugsmi Latvijā. LIKTA apvieno nozares organizācijas un uzņēmumus, kā arī individuālos biedrus un citas asociācijas.