Atpakaļ

Demakova atkāpjas no JVLMA padomes priekšsēdētājas amata

Helēna Demakova atkāpjas no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padomes priekšsēdētājas amata, informēja Demakova.

Viņa norādīja, ka atkāpjas no amata, jo viņai šis ir “emocionāli pārāk smags laiks”. Tāpat Demakova nevēlas, lai ciestu viņas lekciju kvalitāte Latvijas Mākslas akadēmijā.

“To, vai visai padomei jāturpina darbs, ir lemjams padomei kopā. “WhatsApp” saziņā esmu informējusi pārējos padomes locekļus. Man ir ļoti žēl, ja esmu pievīlusi kultūras ministres un cietušo meiteņu uzticību,” uzsvēra Demakova.

Kultūras ministre Agnese Logina (P) tviterī vēsta, ka par padomes tālāko darbu jālemj visai padomei kopā. Tāpat viņa pateicas Demakovai par ieguldīto darbu, risinot sarežģīto situāciju akadēmijā.

Jau tika rakstīts, ka JVLMA saņēmusi jaunus iesniegumus par iespējamu tās pasniedzēju seksuālu uzmākšanos studentēm, ceturtdienas, 14.marta, vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

Līdz šim disciplinārsods piemērots vienam pasniedzējam un vairākas amata pozīcijas ir zaudētas. Vēl viens pasniedzējs atstādināts bez iespējām sazināties ar studentiem.

JVLMA mājaslapā redzams, ka Māris Kupčš vairs nav Senās mūzikas katedras vadītāja amatā, viņa vārds jau publiski izskanējis saistībā ar iespējamajām apsūdzībām. Otra katedra, kurai pašlaik nav vadītāja, ir Mūzikas tehnoloģiju katedra, kuru vadīja Rolands Kronlaks, norāda LTV.

Abiem pasniedzējiem katedras vadītāja vietā kā amats norādīts – asociētais profesors. LTV no vairākiem avotiem zināms, ka šo abu pasniedzēju vārdi figurē konkrētajā lietā. Ar viņiem šodien LTV neizdevās sazināties ne telefoniski, ne īsziņu veidā.

Kā vēstīts, Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar izskanējušo informāciju par Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) pasniedzēju iespējamo uzmākšanos studentēm.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret tikumību un dzimumneaizskaramību.

Policija plašākus komentārus nesniedza, taču LETA pārliecinājās, ka patlaban, ierosinot lietu pēc nodaļas, saskaņā ar likumu kriminālprocess ir sākts par faktu, nevis konkrētu personu.