Atpakaļ

Deputāti spriedīs par rīcības saskaņošanu ar Ukrainu par dalību Parīzes Olimpiskajās spēlēs

Divu Saeimas komisiju kopsēdē šodien deputāti spriedīs par rīcības saskaņošanu ar Ukrainas Olimpisko komiteju un Ukrainas valsts varas iestādēm par dalību Parīzes Olimpiskajās spēlēs.

Uz kopsēdi sanāks Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisija.

Uz to aicināti arī pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Ārlietu ministrijas, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta federāciju padomes un Latvijas Paralimpiskās komitejas.

Sēde plkst.8.30 norisināsies daļēji attālināti videokonferences formātā un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 16, 407.telpā.

Jau ziņots, ka SOK 8.decembrī, neņemot vērā Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā, atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem. Patlaban neitrālu sportistu statusā olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 11 sportisti – astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas.

Jautājumā par 2024.gada olimpiskajām spēlēm Parīzē Latvija, pirmkārt, gaidīs pašas Ukrainas viedokli un lēmumu par tālāko rīcību, iepriekš informēja IZM.

IZM skaidro, ka pašlaik esot iespējami dažādi rīcības scenāriji. Publiskā telpā kā viens no risinājumiem ir izskanējis panākt, lai SOK atceļ savu lēmumu.

Par nodomu nestartēt Parīzē, ja tur neitrālo sportistu statusā piedalīsies Krievijas un Baltkrievijas sportisti, jau paziņojuši olimpiskie čempioni 3×3 basketbolā Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis un Agnis Čavars.