Atpakaļ

Deputāti spriedīs par risinājumu saistībā ar nepilngadīgo nonākšanu apreibinošu vielu ietekmē

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā šodien plānots turpināt spriest par risinājumu rīcībai saistībā ar apreibinošu vielu ietekmē esošajiem nepilngadīgajiem.

Komisijas sēde paredzēta plkst.10.15 Jēkaba ielā 6/8, 306.telpā, 5.stāvā.

Kā ziņots, komisijas deputāti un vairāku valsts un pašvaldību institūciju pārstāvji iepriekš vienojās, ka septembrī turpinās meklēt risinājumus reibumā esošu Rīgas pusaudžu atskurbšanas vietas izveidei.

Septembra sākumā no pašvaldības atbildīgajām amatpersonām tiek gaidīts ziņojums par to, kurā vietā varētu nogādāt pusaudžus, kas ir alkohola reibumā. Patlaban viņi dzērumu visbiežāk izguļ ārstniecības iestādēs. Krīzes centros reibumā esošus pusaudžus neuzņem, jo parasti viņi ir agresīvi un apdraud savus vienaudžus.

Tāpat iepriekš norādīts, ka, sadarbojoties vairākām institūcijām, jāizstrādā algoritms, kā rīkoties gadījumos, kad skolā ir konstatēta vardarbība, īpašu uzmanību veltot situācijām, kad no sadarbības ar atbildīgajiem dienestiem atsakās vecāki, slēpj savu bērnu diagnozi, atsakās sadarboties ar speciālistiem, nereti arī paši uzvedas antisociāli.