Atpakaļ

Deputāti spriedīs par valsts pabalstu pārskatīšanu ģimenēm ar bērniem

Saeimas ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas sēdē plkst.12 spriedīs par priekšlikumiem valsts pabalstu pārskatīšanai ģimenēm ar bērniem.

Labklājības ministrija (LM) izstrādā priekšlikumus Ministru kabinetam valsts sociālo pabalstu palielināšanai, kas skar ģimenes ar bērniem, iepriekš Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā pauda ministrijas valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite, izskatot iniciatīvu par bērna piedzimšanas un bērna kopšanas pabalstu palielināšanu.

LM valsts sekretāra vietniece komisijā atzina, ka valsts sociālos pabalstus nepieciešams regulāri pārskatīt. Tas nenotiekot tik raiti, jo jāņem vērā valsts budžeta finansiālās iespējas.

Jakaite akcentēja, ka bērna piedzimšanas pabalsts ir saglabājies 2003.gada apmērā, un tas vairs neatbilstot esošajai ekonomiskajai situācijai. Tāpat bērnu kopšanas pabalsts nav pārskatīts kopš 2014.gada.

Pēc LM aprēķiniem, ja paaugstinātu bērnu piedzimšanas pabalstu līdz 600 eiro, valsts budžetam tas izmaksātu 2,7 miljonus eiro gadā, bet LM esot vērtējusi arī lielāku pabalsta palielināšanu.

Kā norādīja Jakaite, LM esot sagatavojuši trīs iespējamos variantus bērnu kopšanas pabalsta palielināšanai. Ņemot vērā tikai patēriņu cenu izmaiņas periodā no 2014.gada līdz šim gadam, tad teorētiski palielinājums varētu būt no 171 eiro uz 248 eiro. Otrs LM izstrādātais variants ir sasaistīt pabalstu ar ienākumu mediānu, tāpat LM varētu rosināt principiāli mainīt vecāku pabalsta finansēšanas avotu, apvienojot abus pabalstus.

Sēde notiks Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 10/12, 409.telpā.