Atpakaļ

Deputāts Batņa prezentēs piedāvājumu saglabāt vismaz 50% no slēgšanai paredzētajām skolām

Opozīcijā esošā “Apvienotā saraksta” (AS) Saeimas deputāts Česlavs Batņa trešdien, 14.februārī, prezentēs piedāvājumu saglabāt vismaz 50% no “slēgšanai nolemtajām skolām”.

Batņas preses konferencē plānots prezentēt priekšlikumus Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātā skolu jaunā finansēšanas modeļa būtiskā uzlabošanā, kā arī iepazīstināt ar uzlabotu pedagogu darba slodzes noteikšanas un samaksas modeli.

“Uzskatu, ka tik nozīmīgā jautājumā kā skolas novados, skolotāju atalgojums un izglītības kvalitāte ir iespējami labāki, izsvērtāki risinājumi,”

pauž partiju apvienības politiķis norādot, ka AS piedāvājums paredz saglabāt vismaz 50% no pašlaik slēgšanai nolemtajām skolām, vienlaikus saglabājot kvalitātes kritērijus un nodrošinot pienācīgu pedagogu atalgojumu.

Preses konference plānota AS Saeimas frakcijas telpās, Jēkaba ielā 16, 14.februārī plkst.12.

Kā ziņots, pašlaik valdošā koalīcija turpina diskusijas par skolu tīkla reformu. Īstermiņā paredzēta virzība uz brīvprātīgu skolu tīkla sakārtošanu, reizē izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) aicina vienoties arī par laiku, kad jaunais finansēšanas modelis tiktu ieviests kā nosacījums.