Atpakaļ

Desantiss izstājas no republikāņu priekšvēlēšanu cīņas un aicina atbalstīt Trampu

Floridas gubernators Rons Desantiss svētdien paziņojis, ka izstājas no cīņas par republikāņu nomināciju startam novembrī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās, un aicinājis atbalstīt bijušo prezidentu Donaldu Trampu.

Sociālās saziņas vietnē “X” ievietotajā videouzrunā Desantiss atzinis, ka pēc tam, kad Aiovas priekšvēlēšanās ieguvis tikai otro vietu, par 30 procentpunktiem atpaliekot no Trampa, viņš nejūtas tiesīgs prasīt saviem atbalstītājiem turpināt ziedot laiku un naudu, nesaskatot drošu ceļu uz uzvaru.

“Man ir skaidrs, ka vairākums balsotāju republikāņu priekšvēlēšanās vēlas dot Donaldam Trampam vēl vienu iespēju,”

piebildis Floridas gubernators. “Attiecīgi, es šodien pārtraucu savu kampaņu.”

Kā ziņots, pirmdien Aiovā notikušajās pirmajās republikāņu priekšvēlēšanās Trmaps ieguva 51% balsu, kamēr par Desantisu balsoja 21% vēlētāju sapulču dalībnieku, bet bijušo ASV vēstnieci ANO Nikiju Heiliju atbalstīja 19%.

Ceturtās vietas ieguvējs uzņēmējs Viveks Ramasvami, kas ieguva tikai 8% balsu, jau pirmdienas vakarā paziņoja, ka no turpmākas cīņas izstājas, un pauda savu atbalstu Trampam.

Nākamās republikāņu priekšvēlēšanas paredzētas otrdien Ņūhempšīrā, kur Trampam pretī stāsies vienīgā atlikusi reālā pretiniece Heilija.