Atpakaļ

Diennakts laikā pieķerti seši stipri piedzērušies autovadītāji

Aizvadītajā diennaktī Valsts policija (VP) uz Latvijas ceļiem apturējusi 13 autovadītājus alkohola reibumā, no kuriem sešiem šoferiem alkohola koncentrācija organismā pārsniegusi pusotru promili, liecina VP apkopotā informācija.

Visi seši stipri iereibušie autovadītāji apturēti Rīgas reģionā.

Par sēšanos pie stūres, ja alkohola koncentrācija organismā pārsniedz 1,5 promiles, ir paredzēta kriminālatbildība un papildus sodam tiek konfiscēta arī automašīna, ja tā pieder pārkāpējam. Ja spēkrats pašam dzērājšoferim nepieder, tad no viņa papildus sodam piedzen naudas summu, kas var sasniegt vadītā transportlīdzekļa tirgus vērtību.

Aizvadītajā diennaktī divi no pieķertajiem stiprā reibumā esošajiem autovadītājiem bija sēdušies pie stūres savam transportlīdzeklim, tātad viņiem spēkrats tiks konfiscēts, bet pārējiem četriem būs jāmaksā valstij naudas summa atkarībā no pārkāpumā izmantotā transportlīdzekļa vērtības.

Transportlīdzekļu vadītāji, kuriem alkohola koncentrācija organismā bija zem 1,5 promilēm, tiks cauri ar administratīvo atbildību.

Diennakts laikā VP ceļu satiksmes jomā kopumā fiksējusi 408 administratīvos pārkāpumus, tostarp konstatēti 164 atļautā braukšanas ātruma pārkāpumi un pieķerti divi agresīvi braucēji, liecina policijas apkopotie dati.