Atpakaļ

Divos kriminālprocesos izmeklē policistu iespējamas nelikumības saistībā ar uzņēmēja nošaušanu medību laikā

Iekšējās drošības birojs (IDB) divos kriminālprocesos izmeklē policistu iespējamas nelikumības saistībā ar lietu, kurā par uzņēmēja nošaušanu medībās apsūdzēts bijušais Valsts policijas ģenerālis Juris Šulte.

IDB jūnijā bija rosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret kādreizējo Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku Šulti par personas nonāvēšanu medību laikā. Prokuratūra viņam uzrādīja apsūdzību par slepkavību, kas izdarīta ar netiešu nodomu. Patlaban lieta ir nodota Rīgas rajona tiesai.

Saskaņā ar apsūdzību, bijusī augsta ranga amatpersona 2022. gada 26.novembrī medību laikā Ropažu novadā no sev piederošā medību ieroča, “apzinoties savu darbību bīstamību un kaitīgumu, zinot, ka šaujamierocis pavērsts pret citu mednieku, un paredzot, ka viņa darbību rezultātā tiek apdraudēta citas personas dzīvība”, izdarīja tīšu šāvienu un trāpīja personai, kura no gūtajiem ievainojumiem notikuma vietā gāja bojā.

Tādējādi ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja slepkavību, kas izdarīta ar netiešu nodomu, vērtē apsūdzība.

Taču no minētā kriminālprocesa izdalīti vēl divi kriminālprocesi, kuros tiek izmeklēta Valsts policijas amatpersonu rīcība saistībā ar minētā kriminālprocesa izmeklēšanas gaitu.

Abos minētajos kriminālprocesos turpinās izmeklēšana, līdz ar ko detalizētāka informācija netiek sniegta, tostarp, pēc kāda Krimināllikuma panta kriminālprocesi ierosināti.

Jau ziņots, ka pērn novembra beigās Stopiņu pagastā medībās gāja bojā cilvēks. Sākotnēji esot ticis konstatēts, ka personai iestājusies bioloģiska nāve, tomēr vēlāk pēc tiesu medicīnas eksperta veiktās apskates konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes, līdz ar to izmeklēšana nekavējoties tika nodota IDB.

Medībās dzīvību zaudēja uzņēmējs Jānis Garkalns. “Firmas.lv” informācija liecina, ka Garkalns bija īpašnieks Stopiņu novada Ulbrokā reģistrētajam apsardzes uzņēmumam “Alabais”. Tāpat viņš un kādreizējā Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieka Andreja Sozinova dēls Ričards Sozinovs bija īpašnieki drošības sistēmu uzņēmumam “Shield Security Group”.

Tikmēr Šulte pēc medībām priekšniecībai paziņoja par došanos izdienas pensijā.

VP saistībā ar sākotnējām izmeklēšanas darbībām par traģiskajām medībām pret diviem darbiniekiem ierosināja disciplinārlietas. Konstatēts, ka amatpersonas veikušas nepietiekamu profesionālu darbu notikuma vietā, līdz ar divām amatpersonām piemērots disciplinārsods – rājiens.