Atpakaļ

Dzintaru koncertzālē notiks literāli muzikāls vakars ar pianistu Osokinu un aktieri Āboliņu

Dzintaru koncertzālē šovakar plkst.17 notiks literāli muzikāls vakars “Sajūtu spēles”, kurā uzstāsies pianists Andrejs Osokins un aktieris Gundars Āboliņš, informēja koncertzāles pārstāve Indra Vilipsone.

Koncerta pirmajā daļā skanēs Valentīna Silvestrova un latviešu klasiķu kompozīcijas, mijoties ar dzeju no Ainara Kneša jaunā dzejoļu krājuma “Nespēlētie teksti”.

Vilipsone norāda, ka koncertā varēs dzirdēt Ukraiņu komponista Silvestrova svītu klavierēm “Kiča mūzika”, latviešu komponistu Jāzepa Vītola, Ādolfa Skultes un Volfganga Dārziņa klavieru miniatūras. Osokins katrām “Sajūtu spēlēm” ir radījis jaunas klavieru improvizācijas.

Koncerta otrajā daļā muzikāli literāru sarunu veidos Ferenca Lista un Roberta Šūmaņa klaviermūzika un Jāņa Grota dzejoļu cikls “Vēstules Solveigai”.

Āboliņa un Osokina pirmā satikšanās uz skatuves notika 2023.gada vasarā Osokina Brīvības festivāla Ukrainai laikā, kad abi mākslinieki izveidoja programmu “Sajūtu spēles” ar Ainara Kneša dzeju.

Sadarbībā ar “Ola Foundation” šī iecere bagātināta ar Šūmaņa, Lista romantisko klaviermūziku un Jāņa Grota dzeju, turpinot ceļu pie klausītājiem visā Latvijā.