Atpakaļ

Eiropas Komisija sākusi oficiālu procedūru pret ‘TikTok’

Eiropas Komisija ir metusi acis uz “TikTok”, lai pārbaudītu, vai šī populārā sociālā mediju platforma ievēro jaunos ES noteikumus, kas aizsargā bērnus, nodrošina reklāmu caurskatāmību, ļauj pētniekiem piekļūt datiem un kontrolē atkarību veicinošu dizainu un kaitīgu saturu.

Šie noteikumi ir daļa no Digitālo pakalpojumu akta, kas uzliek atbildību digitālajiem uzņēmumiem par to, kas tiek publicēts viņu platformās.

Pēc sākotnējās izmeklēšanas, kas ietvēra “TikTok” riska novērtējuma ziņojuma un uzņēmuma atbilžu uz Eiropas Komisijas jautājumiem analīzi, ir pieņemts lēmums uzsākt oficiālu procedūru pret “TikTok” saskaņā ar šo aktu.

Eiropas Komisijas digitālo tehnoloģiju komisāre Margrēte Vestagere uzsvēra, ka tiešsaistes lietotāju drošība un labklājība Eiropā ir ārkārtīgi svarīga. Viņa norādīja, ka “TikTok” ir jāpārskata savi pakalpojumi un jāņem vērā iespējamie riski visiem lietotājiem.

Digitālo pakalpojumu akts regulē dažādu tiešsaistes platformu, piemēram, e-komercijas vietņu, sociālo tīklu, satura koplietošanas platformu un citu, darbību.

Tā mērķis ir cīnīties pret nelikumīgu un kaitīgu saturu internetā, aizsargāt lietotāju drošību, pamattiesības un veicināt godīgu un atvērtu tiešsaistes vidi.

Sākot ar 2024. gada 17. februāri, šie noteikumi attiecas uz visām platformām, bet jau no 2023. gada augusta beigām tie tika piemēroti lielām platformām ar vairāk nekā 45 miljoniem ES lietotāju, piemēram, “Facebook”, “YouTube” un “Google Search”.