Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Eiropas Mobilitātes nedēļā Rīgā popularizēs sabiedrisko transportu un videi draudzīgus pārvietošanās veidus

Šonedēļ Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā Rīgā norisināsies dažādi pasākumi, lai popularizētu sabiedrisko transportu, mikromobilitātes rīku lietošanu un videi draudzīgu transportlīdzekļu lietošanu.

Eiropā no 16. līdz 22.septembrim ar saukli “Taupi enerģiju” norisināsies tradicionālā Eiropas mobilitātes nedēļa, aicinot iedzīvotājus pēc iespējas mazāk izmantot privātos transportlīdzekļus, tādā veidā popularizējot zaļo dzīvesveidu un samazinot emisiju un piesārņojuma apjomu pilsētās.

Šodien Rīgā norisināsies publiska diskusija “Vai Rīgai ir nepieciešamas zemo emisiju zona?”, kurā eksperti no Klimata un enerģētikas ministrijas, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta, SIA “DPD Latvija” un “Pilsēta cilvēkiem” diskutēs, vai, ieviešot zemo emisiju zonas, Rīga spēs sasniegt izvirzītos klimata mērķus un vienlaicīgi risināt intensīvās satiksmes izraisītos izaicinājumus. Diskusija norisināsies “Koka Rīga” telpās, no plkst.10 līdz 12.

Lai popularizētu videi draudzīgu transportlīdzekļu – elektromobiļu lietošanu, otrdien, 19.septembrī, Rātsnamā no plkst.16 līdz 18 norisināsies Baltijas Ilgtspējīgas mobilitātes alianses atvērtā diskusija starp asociācijām, biznesa pārstāvjiem un valsts institūcijām.

Diskusijā tiks apspriesti jautājumi par autotransporta lietošanas tendencēm un bezizmešu transportlīdzekļu nepieciešamību problēmas risināšanā, par valsts iesaisti un atbalstu, par “zaļo” enerģiju un domino efektu, kā arī par izejvielu otrreizēju pārstrādi.

Trešdien, 20.septembrī, norisināsies preses konference, kurā tiks sniegta informācija par paveiktajiem un plānotajiem darbiem, lai uzlabotu sabiedriskā transporta kustību, par pašvaldības sabiedriskā transporta pasažieru skaita pieaugumu, kā arī populārākajiem biļešu veidiem.

Ceturtdien, 21.septembrī, uzmanība tiks pievērsta velosatiksmes attīstībai Rīgā. Rīgas pašvaldība sadarbībā ar Nīderlandes vēstniecību Latvijā uzņems velobraukšanas ekspertus no Nīderlandes, lai pārrunātu velosatiksmes attīstību, braukšanas kultūru un drošumu Rīgā.

Eiropas Mobilitātes nedēļas izskaņā, 22.septembrī, inovāciju kustība “Vefresh” sadarbībā ar Rīgas pašvaldību un privātā sektora pārstāvjiem organizēs diskusiju “Reālā laika pilsētas dati: kad un cik reāli?”. Diskusijas gaitā tiks apskatīti veidi, kā uzlabot dzīves kvalitāti pilsētās, izmantojot pilsētvides monitoringa tehnoloģijas, kā arī pilsētas datu iegūšanas, pārvaldības un privātuma politikas jautājumi.

Diskusijas mērķis ir sekmēt veselīgu un videi draudzīgu pilsētas izaugsmi, kā arī aktualizēt jautājumus par vienotas un atvērtas reālā laika datu platformas priekšrocībām. Diskusija norisināsies VEF kvartālā, Bērzaunes ielā 11a – 4, no plkst.17 līdz 18.30.