Atpakaļ

Eiropas profesionālās izglītības un prasmju izcilības konkursā “EuroSkills 2023” no Latvijas piedalīsies deviņi jaunie profesionāļi

Starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā “EuroSkills 2023”, kas no 5.septembra līdz 9.septembrim notiks Gdaņskā, Polijā, Latviju pārstāvēs deviņi jaunie profesionāļi.

Grafiskā dizaina tehnoloģijās Latviju pārstāvēs Sāra Tomsone no Rīgas Valsts tehnikuma, web tehnoloģijās – Renārs Gausiņš no Rīgas Valsts tehnikuma, informācijas un komunikācijas tehnoloģijās – Valdemārs Šperbergs no Saldus tehnikuma un Miks Mednis no Rīgas Valsts tehnikuma, smago spēkratu tehnoloģijās – Matīss Vaivods no Ogres tehnikuma, mēbeļu izgatavošanā – Māris Jākabsons no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma.

Savukārt viesu uzņemšanā Latviju pārstāvēs Enija Luīze Štokmane no Jelgavas tehnikuma, ēdienu gatavošanā – Jekaterina Jepifanova no Ogres tehnikuma, bet restorāna pakalpojumos – Līga Ziediņa no Liepājas Valsts tehnikuma.

Jaunieši trīs dienu laikā pierādīs savas profesionālās spējas astoņos prasmju konkursos. Kopumā “EuroSkills 2023” konkursā piedalīsies 600 jaunieši no 32 dalībvalstīm, sacenšoties 43 prasmju konkursos.

VIAA direktore, Latvijas komandas vadītāja Dita Traidās starptautisko konkursu vērtē kā iespēju izcelt Latvijas talantus un demonstrēt Latvijas profesionālās izglītības sasniegumus un kvalitāti. “To var uzskatīt par profesiju olimpiskajām spēlēm,” tā Traidās.