Atpakaļ

Latvijā faktiskā bezdarba līmenis aprīļa beigās samazinājās līdz 6,8%

Latvijā faktiskā bezdarba līmenis šogad aprīļa beigās bija 6,8%, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati.

Sieviešu vidū bezdarba līmenis aprīlī samazinājās par 0,2 procentpunktiem un bija 5,7%, bet vīriešu vidū faktiskā bezdarba līmenis mēneša laikā samazinājās par 0,3 procentpunktiem – līdz 7,9%.

Vienlaikus statistikas pārvaldē norāda, ka Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis aprīlī samazinājās par 0,3 procentpunktiem un mēneša beigās veidoja 6,5% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.

Statistikas pārvaldē arī min, ka salīdzinājumā ar 2021.gada aprīli faktiskā bezdarba līmenis Latvijā ir samazinājies par 1,2 procentpunktiem, bet reģistrētā bezdarba līmenis gada laikā ir sarucis par 1,4 procentpunktiem.

2022.gada aprīlī Latvijā bija 64 tūkstoši bezdarbnieku, tostarp 26,9 tūkstoši sieviešu un 37,2 tūkstoši vīriešu, kas ir par 2,6 tūkstošiem mazāk nekā martā un par 10 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 1,6 tūkstošiem, bet sieviešu – par 0,8 tūkstošiem.