Atpakaļ

Valstij piederošos 10% “Liepājas sērkociņu” kapitāldaļu piedāvā iegādāties par 18 226 eiro

Valstij piederošos 10% SIA “Liepājas sērkociņi” kapitāldaļu piedāvā iegādāties par 18 226 eiro, liecina SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor”” publiskotā informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Piedāvā iegādāties valstij piederošās 70 368 “Liepājas sērkociņu” kapitāldaļas, kas ir 9,99935% no kompānijas pamatkapitāla. Kapitāldaļu paketes cena ir 18 226 eiro.

Atbilstoši Komerclikumam pirmpirkuma tiesības uz pārdodamo “Liepājas sērkociņu” kapitāldaļu paketi ir šīs kapitālsabiedrības dalībniekiem.

Ja kapitālsabiedrības dalībnieki nepieteiksies izmantot pirmpirkuma tiesības, nepieteiksies uz visu kapitāldaļu paketi vai neparakstīs kapitāldaļu pirkuma līgumus par visu kapitāldaļu paketes pirkšanu, “Possessor” izsludinās kapitāldaļu paketes elektronisko izsoli ar augšupejošu soli, kurā autorizēties kapitāldaļu paketes pirkšanai varēs jebkura ieinteresētā persona.

Pēc “Possessor” vēstītā, “Liepājas sērkociņu” kapitālā 88,9% pieder SIA “Rītava Holdings”, kuras īpašnieki ir Rafails Deifts (90%) un Arnolds Koņevņikovs 10%, kamēr 1,1% pieder Zviedrijas “Svenska Tandsticksbolaget Forsaljningaktiebolag”.

Kompānija “Liepājas sērkociņi” reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 703 726 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Pēdējos gadus kompānija ieņēmumus no pamatdarbības nav guvusi, kā arī strādājusi ar zaudējumiem, tostarp 2021.gadā kompānijas zaudējumi bija 42 875 eiro apmērā.

Kurzemes apgabaltiesa 2003.gada 14.augustā pasludināja “Liepājas sērkociņu” maksātnespēju pasludināja, bet kompānijas kreditori 2004.gada decembra beigās grozīja lēmumu par uzņēmuma maksātnespējas risinājumu un apstiprināja sanācijas plānu. Savukārt 2007.gadā Kurzemes apgabaltiesa nolēma izbeigt “Liepājas sērkociņu” maksātnespēju. Tiesa konstatēja, ka sanācijas plāna pasākumi ir izpildīti, parādu

saistības nokārtotas un maksātnespējas process izbeidzams.

“Liepājas sērkociņu” pamatkapitāls ir 703 726 eiro apmērā, kuru veido 703 726 kapitāldaļas viena eiro nominālvērtībā.