Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Eksperti diskutēs par diabēta ārstēšanas uzlabošanu un sociālekonomiskā sloga samazināšanu

Lai diskutētu par cukura diabēta ārstēšanas uzlabošanu un sociālekonomiskā sloga samazināšanu, pirmdien, 18.septembrī, notiks ekspertu seminārs “Diabēta efektīva ārstēšana – piemērs sociālekonomiskā sloga mazināšanai”.

Saslimstība ar diabētu Latvijā strauji pieaug, tajā skaitā aizvien jaunāku pacientu vidū. Papildus tam strauji palielinās arī diabēta pacientu saslimstība ar sirds un asinsvadu, kā arī citām slimībām. Tāpēc ir īpaši svarīgi nodrošināt valsts budžeta investīciju efektīvu izmantošanu.

Latvijā katru gadu diabēts tiek diagnosticēts 7000 cilvēkiem, taču tiek lēsts, ka tā ir tikai daļa no iedzīvotājiem, kuriem diabēts, iespējams, ir, bet netiek savlaicīgi atklāts. Jo vēlāk slimību atklāj, jo dārgāk tas izmaksā ģimenēm un valstij.

Semināra dalībnieki analizēs valsts budžeta līdzekļu investēšanas efektivitāti un tās palielināšanas iespējas diabēta ārstēšanā, lai tādējādi samazinātu saslimstības straujā pieauguma radīto sociālo un ekonomisko slogu, kā arī diabēta komplikācijas. Eksperti apskatīs labās prakses ieviešanu diabēta ārstēšanā, analizēs pozitīvu reformu piemēru ieguvumus un nepieciešamo uzlabojumu ieviešanas gaitu.

Seminārā un diskusijā piedalīsies Štelmane, Slimību profilakses un kontroles centra direktora vietnieks sabiedrības veselības un profilakses jautājumos, Latvijas veselības aprūpes vadības speciālistu asociācijas valdes loceklis Dzintars Mozgis, Latvijas Endokrinologu asociācijas valdes priekšsēdētāja Kristīne Geldnere, Latvijas Bērnu un jauniešu diabēta biedrības vadītāja, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vecāku padomes pārstāve Landa Jaunzema, “Sustento” politikas koordinatore Iveta Neimane, “ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa, Veselības ministrijas pārstāvis, citi speciālisti.

Seminārs notiks no plkst.15 līdz plkst.16.30 “Sustento” zālē, Elizabetes ielā 57.