Atpakaļ

Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Baltijā pieauga par 5%

Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā, Lietuvā un arī Igaunijā pieauga par 5% un bija 99,7 eiro par megavatstundu (MWh), informēja AS “Latvenergo” pārstāvji.

Kompānijā norāda, ka pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenas “Nord Pool” tirdzniecības apgabalos bija atšķirīgas.

“Nord Pool” sistēmas cena pagājušajā nedēļā samazinājās par 20% un bija 21,59 eiro par MWh, tostarp elektroenerģijas vidējā cena Polijā pagājušajā nedēļā bija 102,61 eiro par MWh, bet Vācijā – 51,33 eiro par MWh.

Ziemeļvalstu tirdzniecības apgabalu cenu samazinājumu pagājušajā nedēļā galvenokārt noteica par 32% lielāka vēja izstrāde reģionā.

Tikmēr Baltijas valstīs cenu pieaugumu izraisīja elektroenerģijas izstrādes apmēru un patērētā daudzuma attiecība – elektroenerģijas patēriņš pieauga par 3%, kamēr saražotās elektroenerģijas daudzums kritās par 12%, ko galvenokārt noteica par 28% mazāka elektroenerģijas izstrāde saules elektrostacijās un par 18% mazāka elektroenerģijas ražošana hidroelektrostacijās.

“Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 6495 gigavatstundas (GWh), bet izstrāde veidoja 7043 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā pieauga par 3%, sasniedzot 443 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas daudzums pieauga visstraujāk – par 8% – līdz 107 GWh. Igaunijā patēriņš bija par 3% lielāks nekā nedēļu iepriekš un veidoja 120 GWh, bet Lietuvā tika patērētas 216 GWh elektroenerģijas, kas ir pieaugums par 1%.

Savukārt elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs samazinājās par 12%, kopā saražojot 256 GWh. Latvijā elektroenerģijas ražošanas apmēri saruka par 14% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu un veidoja 38 GWh. Tikmēr Igaunijā izstrāde saruka par 28%, veidojot 70 GWh, bet Lietuvā elektroenerģijas ražošana samazinājās par 2% – līdz 148 GWh.

Pagājušajā nedēļā izstrādes apmērs pret patēriņu Latvijā bija 35%, Igaunijā – 58%, bet Lietuvā – 68%. Baltijas valstīs tika saražoti 57% no reģionā patērētās elektroenerģijas daudzuma.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.