Atpakaļ

Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā pieauga par 6%

Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā, Lietuvā un arī Igaunijā pieauga par 6% un bija 94,81 eiro par megavatstundu (MWh), informēja AS “Latvenergo” pārstāvji.Kompānijā norāda, ka pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenas “Nord Pool” tirdzniecības apgabalos bija atšķirīgas.

“Nord Pool” sistēmas cena pagājušajā nedēļā samazinājās par 1% un bija 33,89 eiro par MWh, tostarp elektroenerģijas vidējā cena Polijā pagājušajā nedēļā bija 102,35 eiro par MWh, bet Vācijā – 81,15 eiro par MWh.

Ziemeļvalstu tirdzniecības apgabalos cenu nelielu samazinājumu aizvadītajā nedēļā galvenokārt izraisīja atjaunīgo energoresursu izstrādes pieaugums – vēja izstrāde bija par 5%, bet saules izstrāde par 13% augstāka, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Lielāku lejupvērstu cenu kustību ierobežoja Ziemeļvalstu atomelektrostaciju pieejamība, kas bija par 5% zemāka nekā iepriekšējā nedēļā. Savukārt cenu pieaugumu Baltijas valstīs noteica par 8% zemāka saules izstrāde un par 4% zemāka hidroelektrostaciju izstrāde apvienojumā ar zemākām enerģijas plūsmām uz Baltiju, kas samazinājās par 9%.

“Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 6379 gigavatstundas (GWh), un izstrādes apjomi – 7209 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā saglabājās iepriekšējās nedēļas līmenī un bija 441 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija nemainīgs – 105 GWh. Igaunijā patēriņš samazinājās par 4% – līdz 119 GWh. Lietuvā tika patērētas 217 GWh elektroenerģijas, kas ir pieaugums par 1% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu.

Elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs pieauga par 9%, kopā saražojot 285 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde bija par 8% zemāka nekā iepriekšējā nedēļā – 34 GWh.

Tikmēr Igaunijā izstrāde pieauga par 1%, un tika saražotas 98 GWh. Tajā pašā laikā Lietuvā elektroenerģijas ražošana kāpa par 20% – līdz 153 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 32%, Igaunijā – 82%, bet Lietuvā – 70%. Baltijas valstīs tika saražoti 64% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.