Atpakaļ

Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 57%

Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 57% un bija 46,97 eiro par megavatstundu (MWh), informēja AS “Latvenergo” pārstāvji.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenas samazinājās visos “Nord Pool” tirdzniecības apgabalos.

Visās Baltijas valstīs nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 46,97 eiro par MWh, kas vienoti saruka par 57%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Vienlaikus “Nord Pool” sistēmas nedēļas vidējā cena saruka par 48%, sasniedzot vidēji 42,22 eiro par MWh. Polijā elektroenerģijas vidējā cena bija 57,51 eiro par MWh, Vācijā – 41,65 eiro par MWh, bet Nīderlandē nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 51,17 eiro par MWh.

Elektroenerģijas cenu samazinājumu galvenokārt veicināja vēja izstrādes kāpums, kas Ziemeļvalstīs bija 44%, bet Baltijā – divas reizes lielāks pret iepriekšējās nedēļas datiem. Turklāt elektroenerģijas pieprasījums Ziemeļvalstīs bija par 3% zemāks nekā nedēļu iepriekš, savukārt Baltijas reģionā tas saruka par 8%, ko ietekmēja garākas svētku brīvdienas un gaisa temperatūra, kas bija siltāka par normu.

Papildus minētajam ietekmi uz elektroenerģijas cenām Baltijā atstāja izstrādes pieaugums hidroelektrostacijās 2,6 reizes, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, ko galvenokārt noteica ūdens pieteces kāpums Daugavā. Tikmēr enerģijas plūsmas uz Baltiju samazinājās par 12%, salīdzinot ar iepriekšējās nedēļas datiem.

“Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 9470 gigavatstundas (GWh), un izstrādes apjomi – 9199 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā samazinājās par 8% līdz 566 GWh.

Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija par 6% zemāks nekā nedēļu iepriekš – 141 GWh. Igaunijā patēriņš saruka par 9% līdz 176 GWh. Lietuvā tika patērētas 249 GWh elektroenerģijas, kas ir par 8% mazāk nekā iepriekšējā nedēļā.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs pieauga par 4%, un kopā tika saražotas 388 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms bija par 17% lielāks nekā nedēļu iepriekš – 133 GWh. Tikmēr Igaunijā izstrāde kritās par 24% līdz 93 GWh. Tajā pašā laikā Lietuvā elektroenerģijas ražošana pieauga par 17%, sasniedzot 162 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 94%, Igaunijā – 53%, bet Lietuvā – 65%. Baltijas valstīs tika saražoti 69% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.