Atpakaļ

“Elvi” un “Elektrum drive” atklās pirmo kopīgo elektroauto uzlādes staciju

Mazumtirdzniecības tīkls “Elvi” un AS “Latvenergo” elektrotransporta uzlādes zīmols “Elektrum Drive” šodien atklās pirmo kopīgi veidoto elektroauto uzlādes staciju pie veikala “Elvi” Siguldā, Dārza ielā, informēja “Elvi” pārstāvji.

“Elvi” pārstāvji norāda, ka uzņēmumi 50 elektroauto uzlādes pieslēgvietu izveidē investēs 2,2 miljonus eiro.

Paredzēts, ka šī gada laikā un nākamā gada sākumā jaunas uzlādes stacijas tiks uzbūvētas 13 apdzīvotās vietās – Ādažos, Augšlīgatnē, Kalngalē, Jelgavā, Raganā, Lielvārdē, Vecpiebalgā, Saulkrastos, Liepājā, Mārupē, Ainažos, Zvejniekciemā un Siguldā.

Daļu no paredzētajām uzlādes stacijām realizēs ar Eiropas Savienības (ES) Alternatīvo degvielu infrastruktūras finansēšanas instrumenta atbalstu.

Jau ziņots, ka “Latvenergo” koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 2,034 miljardi eiro, kas ir par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa pieauga par 90,8% un bija 350,917 miljoni eiro.

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. “Latvenergo” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

“Elvi Latvija” koncerna apgrozījums 2022.gadā bija 69,981 miljons eiro, kas bija par 50% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī koncerns guva peļņu 268 383 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem 2021.gadā.

Dati par 2023.gadu vēl nav publiskoti. Koncernu veido “Elvi Latvija” un tā meitassabiedrība SIA “Fresh Food Logistics”.

Kompānija “Elvi Latvija” reģistrēta 2010.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,003 miljoni eiro. “Elvi Latvija” pieder SIA “Fortis VM” (66,88%), Imantam Rendeniekam (33,05%) un SIA “Realto Capital” (0,07%), kuras vienīgais īpašnieks ir Alvis Krasovskis.