Atpakaļ

EP vēlēšanās Latvijas pilsoņi ārvalstīs varēs nobalsot kopumā 50 vēlēšanu iecirkņos

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijas pilsoņi ārvalstīs varēs nobalsot kopumā 50 vēlēšanu iecirkņos, no kuriem 38 atradīsies Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Tiesības piedalīties vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu.

Vēlēšanu dienā iecirkņi būs atvērti no plkst.8 līdz 20 pēc vietējā laika. Balsošanai nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase vai personas apliecība jeb eID karte.

Vēlētājiem ir tiesības izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirkni Latvijā vai ārvalstīs bez iepriekšējas pieteikšanās. Vēlēšanu iecirkņu saraksts pieejams Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

ĀM aicina atcerēties, ka iespēja balsot pa pastu ir tikai tiem Latvijas vēlētājiem, kuri uzturas ārvalstīs. Balsošanai pa pastu var pieteikties līdz 31.maijam, izmantojot e-pakalpojumu “Vēlētāja datu pārvaldība” Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā.

E-pakalpojumā vēlētājam ir iespēja iepazīties ar informāciju par balsošanas kārtību, lejuplādēt balsošanas materiālus un izvēlēties vēlēšanu zīmi, kas atbilst tam kandidātu sarakstam, par kuru vēlētājs vēlas balsot. Vēlētājam jāizdrukā vēlēšanu materiāli, jāizdara izvēle un balsojums jānosūta iecirkņa komisijai balsošanai pa pastu Rīgā.