Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

”Eurostat”: Latvijā mājokļu cenu kāpums pirmajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES un eirozonā vidēji

Mājokļu cenas Latvijā šogad pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugušas par 3,7%, kas ir straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas biroja “Eurostat” jaunākie dati par 26 bloka dalībvalstīm.

Straujākais mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Polijā (+18%), Bulgārijā (+16%), Lietuvā (+9,9%), Horvātijā (+9,1%) un Igaunijā (+7,8%).

Kopumā mājokļu cenas pirmajā ceturksnī gada izteiksmē palielinājušās 19 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, bet samazinājušās septiņās valstīs: Luksemburgā (-10,9%), Vācijā (-5,7%), Francijā (-4,8%), Somijā (-4,3%), Slovākijā (-3%), Austrijā (-2,2%) un Zviedrijā (-1,6%).

ES dalībvalstīs vidēji gada izteiksmē janvārī-martā mājokļu cenas pieaugušas par 1,3%, bet eirozonā tās samazinājušās par 0,4%. Ceturkšņa salīdzinājumā mājokļu cenas ES vidēji pirmajā ceturksnī pieaugušas par 0,4%, bet eirozonā samazinājušās par 0,1%.

Salīdzinājumā ar pagājušā gada pēdējiem trim mēnešiem mājokļu cenas pirmajā ceturksnī pieaugušas 18 ES dalībvalstīs, bet straujākais kāpums bijis Bulgārijā (+7,1%), Ungārijā (+5,1%) un Polijā (+4,3%). Lietuvā mājokļa cenas pieaugušas par 3,3%, Latvijā – par 2,7% un Igaunijā – par 2%. Astoņās valstīs reģistrēts mājokļu cenu kritums. Lielākais samazinājums fiksēts Dānijā (-2,5%), Francijā (-2,1%) un Slovākijā (-1,7%).