Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

“Eurostat”: Latvijā rūpniecības produkcijas apmēra kritums aprīlī lielāks nekā ES vidēji

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā aprīlī salīdzinājumā ar 2023.gada ceturto mēnesi samazinājusies par 7,8%, kas ir straujāks kritums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas pārvaldes “Eurostat” ceturtdien publicētie dati.

Kritums februārī gada salīdzinājumā reģistrēts 14 ES dalībvalstīs, bet straujāks nekā Latvijā tas bijis vien Īrijā (-15,7%). Savukārt Somijā rūpniecības produkcijas izlaide samazinājusies par 6,8%, Luksemburgā – par 5,9%, Igaunijā – par 4,8% un Vācijā – par 3,7%.

Tikmēr straujākais kāpums šajā periodā fiksēts Dānijā (+17,4%), Grieķijā (+10,8%), Slovēnijā (+7,4%) un Slovākijā (+6,4%). Lietuvā rūpniecības produkcijas izlaide palielinājusies par 2,4%.

Vienlaikus ES dalībvalstīs vidēji rūpniecības produkcijas izlaide aprīlī salīdzinājumā ar attiecīgo mēnesi pērn samazinājusies par 2%, bet eirozonā – par 3%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – martu – rūpniecības produkcijas izlaide ES aprīlī pieaugusi par 0,5%, bet eirozonā tā samazinājusies par 0,1%.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi rūpniecības produkcijas izlaide palielinājusies 15 valstīs, straujākais kāpums bijis Dānijā (+10,4%), Grieķijā (+7%) un Polijā (+6,7%), lielākais samazinājums reģistrēts Luksemburgā (-6,7%), Latvijā (-4,9%) un Īrijā (-3,4%), bet Spānijā un Horvātijā rūpniecības produkcijas izlaide saglabājusies nemainīga. Lietuvā rūpniecības produkcijas izlaide pieaugusi par 4,1%, bet Igaunijā tā samazinājusies par 1,5%.