Atpakaļ

FIB nošauj vīrieti, kas izteicis draudus Baidenam

ASV Jūtas štata iedzīvotājs, kurš bija izteicis draudus prezidentam Džo Baidenam, trešdien tika nošauts Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) reidā dažas stundas pirms Baidena vizītes šajā štatā.

FIB apstiprināja, ka aizdomās turētais tika nogalināts, kad FIB īpašie aģenti mēģināja izpildīt aizturēšanas un kratīšanas orderus kādā dzīvesvietā Provo pilsētā, kas atrodas uz dienvidiem no Soltleiksitijas.

FIB atteicās identificēt nogalināto vīrieti, jo izmeklēšana vēl turpinās, tomēr federālo prokuroru iesniegtā prasībā Jūtas štatā viņš bija minēts kā Kreigs Robertsons.

Saskaņā ar šo prasību Robertsons, kurš bija nedaudz vecāks par 70 gadiem un raksturoja sevi kā “MAGA trampistu”, vairākkārt draudējis Baidenam un citiem cilvēkiem sociālo mediju ierakstos.

“Es dzirdu, ka Baidens dodas uz Jūtu. Noslauku putekļus snaipera šautenei M24. Esi sveicināts, galvenais ākst!” Robertsons paziņoja ierakstā šonedēļ.

Prasībā tāpat teikts, ka Robertsons izteicis draudus arī ASV viceprezidentei Kamalai Harisai un ASV ģenerālprokuroram Merikam Gārlendam.

“Ir īstais laiks vienam vai diviem atentātiem pret prezidentūru. Vispirms Džo, tad Kamala!” bija teikts vienā no Robertsona ierakstiem.

Robertsons arī draudēja nošaut Manhatanas apgabala prokuroru Alvinu Bregu, kurš bija izvirzījis apsūdzības eksprezidentam Donaldam Trampam par klusēšanas naudas maksāšanu pornozvaigznei.

Prasībā bija iekļauti attēli no Robertsona sociālo mediju ierakstiem, kuros redzama viņa plašā šaujamieroču kolekcija, tostarp pusautomātiska šautene, kuru viņš nosauca par “demokrātu izskaudēju”.

Galerijas

Baidens pašlaik apmeklē ASV rietumu štatus un ir plānots, ka viņš trešdienas vakarā izlidos no Ņūmeksikas štata Albukerkes pilsētas uz Soltleiksitiju.

ASV Slepenais dienests, kas apsargā prezidentu, paziņoja, ka tam “ir zināms par FIB izmeklēšanu saistībā ar indivīdu Jūtā, kurš izteicis draudus Slepenā dienesta apsargātam cilvēkam”, bet nesniedza sīkākas ziņas.