Atpakaļ

FIDE pirmajā pasaules skolu komandu čempionātā šahā piedalās arī Latvijas komanda

Laikā no 3. līdz 8. augustam Aktau pilsētā pie Kaspijas jūras, Kazahstānā norisinās pirmais pasaules skolu komandu čempionāts šahā.

Šis turnīrs ir pirmās sacensības, kas tiek rīkotas starp skolu amatieriem, nevis profesionāliem šahistiem. Skolu komandu čempionātā piedalīsies 71 komanda no 54 valstīm, kas sacentīsies U12 un U18 vecuma grupās.

Latviju turnīrā pārstāvēs Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni. Turnīru rīko Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) un Kazahstānas Šaha federācija sadarbībā ar Freedom Holding Corp.

“Šahs atkal izpelnās globālu uzmanību – tas ir aizraujošs un intelektuāls sporta veids, kas vieno un pulcē cilvēkus no dažādiem kontinentiem un valstīm. Esmu gandarīts, ka mums ir šīs iespējas atbalstīt šahu, un jo īpaši šeit, Kazahstānā, kur atrodas liela daļa mūsu biznesa un mūsu holdinga darbības ir saistītas ar šīs valsts ambiciozo nākotnes vīziju,” norāda Freedom Holding Corp. izpilddirektors un Kazahstānas Šaha federācijas priekšsēdētājs Timurs Turlovs.

2020. gadā FIDE un Eiropas Šaha savienības veiktas aptaujas dati liecina, ka vairāk nekā 25 miljoni bērnu skolās aktīvi piedalās šaha aktivitātēs. Šie dati norāda uz spēles universālo pievilcību un pozitīvo ietekmi uz jaunajiem prātiem. Atbilstoši FIDE centieniem Freedom Finance vēlas dubultot šo skaitli, aptverot un iesaistot šaha aktivitātēs vairāk bērnu un skolu visā pasaulē.

FIDE ģenerāldirektors Emīls Sutovskis: “Pasaules skolu komandu čempionāts ir vēl viens svarīgs projekts, kas stiprina stratēģisko partnerību starp Freedom Finance un FIDE. Pēc Pasaules čempionāta un pasaules Rapid&Blitz čempionāta, kas ir prestižākās profesionālā šaha sacensības, FIDE un Freedom Finance pēdējo FIDE sieviešu Grand Prix izcīņas posmu rīkoja Kiprā, kur atrodas uzņēmuma galvenais birojs Eiropā. Un tagad tiek rīkots vērienīgākais projekts, kas atbalsta arī skolās īstenotās šaha aktivitātes. Tiks pārstāvētas vairāk nekā 50 valstis no visiem kontinentiem, un mēs esam priecīgi, ka šis skaistais sabiedriski nozīmīgais pasākums tiek īstenots ciešā sadarbībā ar Freedom Holding Corp..”

Informācija par turnīru – šeit!