Atpakaļ

“Golden Fields” ieguldījis 16 miljonus eiro augu olbaltumvielu ražotnes izveidē Liepājā

Lauksaimniecības uzņēmums “Golden Fields”, kas darbojas visās trijās Baltijas valstīs, investējis 16 miljonus eiro augu olbaltumvielu ražotnes izveidē Liepājā, informēja uzņēmums.

Rūpnīca izmantos zirņus un lauka pupas, lai ražotu augu olbaltumvielas, granulas, šķiedrvielas, cieti un miltus liellopiem un pārtikas ražošanai.

“Golden Fields” izpilddirektors Mahmuds Ahmeds norāda, ka rūpnīcas atklāšana ir jauns posms “Golden Fields” paplašināšanā pēc uzņēmuma 2023.gadā noslēgtā piegādes līguma ar Apvienotajos Arābu Emirātos darbojošos lauksaimniecības uzņēmumu “Al Dahra Group”.

Latvijā ražotās preces tiks iegūtas no kultūrām, kas audzētas Baltijas valstīs.

Ahmeds atzīmē, ka jaunajā Liepājas ražotnē radītas 50 darbavietas. Ražotne spēs katru gadu pārstrādāt aptuveni 50 000 tonnu zirņu un pupu. Zirņus un pupas izmantos miltu, šķiedrvielu, cietes, olbaltumvielu granulu un citu dzīvnieku barības vai gaļas aizstājēju pagatavošanā izmantojamu produktu ražošanai.

“Golden Fields” apsver iespēju izveidot līdzīgas ražotnes arī pārējās Baltijas valstīs.

Latvijā SIA “Golden Fields Factory LV” reģistrēta 2023.gada jūnijā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”. Uzņēmums pieder Igaunijas “Golden Fields Holding”.