Atpakaļ

Grieķijā par meža ugunsgrēka izraisīšanu aiztur superjahtas apkalpi

Ceturtdien aizturēti divi Grieķijas superjahtas apkalpes locekļi saistībā ar meža ugunsgrēku tūristu iecienītajā gleznainajā Hidras salā, ko, domājams, izraisīja uz viņu jahtas sarīkota uguņošana.

Abiem vīriešiem – kapteinim un kapteiņa palīgam – tika piemērots pirmstiesas apcietinājums pēc liecību sniegšanas.

Vienpadsmit citi apkalpes locekļi tika nosacīti atbrīvoti.

Ugunsgrēks pagājušajā piektdienā izraisīja sabiedrības sašutumu, kad Hidras ugunsdzēsēju komanda paziņoja, ka to izraisījusi uz jahtas sarīkota uguņošana, un tas nopostīja salas vienīgo priežu mežu.

Vēl lielākas dusmas izraisījās pēc tam, kad atklājās, ka bagātu Kazahstānas pilsoņu grupai, kas bija nofraktējuši superjahtu, tika atļauts atstāt Grieķiju bez liecību sniegšanas.

Hidras mērs Giorgs Kukudakis sabiedriskajam televīzijas kanālam ERT sacīja, ka viņš ir “sašutis, ka daži cilvēki tik bezatbildīgā veidā izraisa ugunsgrēkus”.

Grieķija nesen pastiprināja sodus par ļaunprātīgu dedzināšanu, un tagad vainīgajiem draud līdz pat 20 gadiem cietumā un naudas sods līdz 200 000 eiro.

Varasiestādes brīdinājušas, ka spēcīgais vējš un augstā gaisa temperatūra rada ļoti augstu mežu ugunsgrēku risku.

Pagājušajā nedēļā Grieķijā tika reģistrēts pirmais karstuma vilnis šajā gadā, un dažās vietās temperatūra pārsniedza 44 grādus pēc Celsija.