Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija
Iesūti
Atpakaļ

Grīziņkalna parkā atklās jaunu brīvas pieejas dzeramā ūdens krānu

Šodien plkst.11 Grīziņkalna parkā tiks atklāts pirmais šogad no jauna uzstādītais pilsētas brīvas pieejas dzeramā ūdens uzpildes punkts jeb tā dēvētais brīvkrāns.

Brīvkrāns atrodas Grīziņkalna parkā pie bērnu rotaļu laukumiem, iepretī Lauku ielai.

Šovasar “Rīgas ūdens” plāno izveidot vēl vairākus brīvkrānus, bet Dziesmusvētku laikā pilsētvidē plānots izvietot vēl astoņas mobilās dzeramā ūdens stacijas, katru ar astoņām ūdens uzpildes vietām.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja Selīna Vancāne (PP), kā arī pārstāvji no Grīziņkalna apkaimes biedrības, “Ghetto Games” un pašvaldības SIA “Rīgas ūdens”.

Brīvpieejas dzeramā ūdens uzpildes vietu attīstība tika sākta 2022.gadā, kad tika atklāti jauni brīvkrāni Vērmanes dārzā pie bērnu rotaļu laukuma, Esplanādē aiz Latvijas Mākslas muzeja ēkas, Ziedoņdārzā, Dzegužkalna parkā, Mežaparkā pie ieejas zoodārzā un Krišjāņa Barona ielas bērnu laukumā, kā arī Āgenskalna tirgus priekšlaukumā.

Brīvkrāni veidoti tādā augstumā, lai varētu ērti padzerties vai piepildīt līdzpaņemto ūdens pudeli, un būtu pieejami arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Tāpat to konstrukcija ļauj padzerties arī dzīvniekiem.

Visos šajos brīvkrānos tiek piegādāts ūdens no pilsētas ūdensvada, kas ir tīrs, kvalitatīvs, lietošanai drošs un regulāri tiek pārbaudīts.

Joprojām turpina darboties arī brīvkrāns pie Rolanda statujas Rātslaukumā, kā arī četri SIA “Rīgas ūdens” brīvkrāni Jūrmalas gatvē 133, pie Voleru ielas 65, pie Mazās Vējzaķsalas 17 un Kundziņsalas 9. šķērslīnijā 6.