Atpakaļ

Gulbenē krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu un sūta viltus foto ar dienesta apliecību

Gulbenē krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu un sūta viltus foto ar dienesta apliecību, informēja Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Otrdien, 11.jūnijā, Gulbenes novadā kāda iedzīvotāja saņēma zvanu it kā no VP amatpersonas – kapteiņa Artūra Sproģa, apgalvojot, ka kāds vīrietis, vārdā Kirils Federovs, vēlējies izņemt naudu no iedzīvotājas konta. Tāpat krāpnieki atsūtījuši pavēsti uz “Whatsapp”, radot ticamības momentu par notikušo.

VP atgādina, ka VP darbinieki nesūtīs dienesta apliecības fotoattēlu, kā arī citus dokumentus tērzēšanas platformā “WhatsApp”.

VP atkārtoti vēršas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu būt vērīgiem un nesniegt nevienam savus personas datus vai piekļuves datus bankas kontiem. Ne policijas, ne citu valsts iestāžu darbinieki nezvanīs, lai noskaidrotu sensitīvu informāciju, un nekad neprasīs atklāt piekļuves datus bankas kontiem.

VP aicina kritiski izvērtēt ikvienu kā telefoniski, tā rakstiski saņemto informāciju, īpaši, ja tā ir saistīta ar finanšu jautājumiem. Vislabāk šāda veida saziņu uzreiz pārtraukt, nekādā gadījumā nevērt vaļā e-pastu pielikumus. VP aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un par šāda veida krāpšanas riskiem informēt arī savus gados vecākos tuviniekus, kaimiņus un draugus.

Gadījumā, ja iedzīvotājs ir kļuvis par krāpšanas upuri, nekavējoties jāsazinās ar savu banku un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī.