Atpakaļ

HackCodeX hakatonā programmētāji meklēs risinājumus darba efektivitātei, iedzīvotāju iekļaušanai un ilgtspējai

Jau pavisam drīz, no 3. līdz 5. jūnijam, norisināsies jau otrais hakatons HackCodeX, kas pulcēs programmētājus no vairāk nekā 20 valstīm, lai pierādītu savas prasmes, meklējot risinājumus dažādiem programmēšanas izaicinājumiem. Vēl pēdējo nedēļu tiek aicināti dažāda prasmju līmeņa programmētāji un tehnoloģiju jomas pārstāvji, kas vēlas izaicināt savas spējas sacenšoties ar simtiem citu dalībnieku.

Hakatona ietvaros komandām būs 48 stundas, lai 3-5 cilvēku komandās izstrādātu risinājumus vienam no izaicinājumiem pēc savas izvēles. Izaicinājumus piedāvā gan IT uzņēmumi, gan strauji augoši Latvijas jaunuzņēmumi, turpretī izaicinājumu programmētājiem karjeras sākumposmā piedāvā biedrība Riga TechGirls. Dalībniekiem būs pieeja mentoriem, unikāliem datiem un jaunākajām tehnoloģijām. Komanda, kas izstrādās labāko risinājumu, saņems vērtīgas balvas, no VR brillēm līdz droniem, no izaicinājuma autoriem, kā arī citiem pasākuma atbalstītājiem. Ar visiem izaicinājumiem dalībniekiem būs iespēja iepazīties hakatona dienā, saistošāko tēmu, kam izstrādāt risinājumu.

 

  • IT tehnoloģiju un pakalpojumu sniedzējs Atea Global Services, daļa no Atea grupas, izaicina dalībniekus atrast risinājumu, kā izmantojot moderno tehnoloģiju iespējas un radošo domāšanu, uzlabot efektivitāti darbā. Šajā izaicinājumā dalībniekiem jāizveido risinājums, kas spētu samazināt darbinieku manuālo darbu, vienlaikus attīstot datos balstītu lēmumu pieņemšanu.

 

  • Starptautiskais IT uzņēmums Emergn savā izaicinājumā vērš uzmanību uz iekļaujošas sabiedrības veidošanu. Emergn aicina komandas izveidot rīku, kas izmantojot Chat GPT vai citus mākslīgā intelekta modeļus, palīdzētu uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar invaliditāti.

 

  • IT tehnoloģiju uzņēmums Ubiquiti sadarbībā ar vadošo tehnoloģiju prasmju veicināšanas organizāciju Riga TechGirls izveidojuši izaicinājumu iesācējiem, kas neprasa plašu kodēšanas pieredzi un var tikt prezentēts citos formātos. Izaicinājuma ietvaros dalībnieki tiek aicināti izstrādāt bezkoda risinājumu, kas palīdzētu pircējiem pieņemt ilgtspējīgākus lēmumus iepērkoties vai pārstrādāt esošos produktus.

 

HackCodeX mērķis ir apvienot dažādu prasmju līmeņu tehnoloģijas jomas pārstāvjus, kuri vēlas izaicināt sevi un attīstīt savas spējas. Dalība HackCodeX ir bez maksas, un hakatons ir atvērts ikvienam interesentam. Lai gan galvenokārt tiek aicināti programmētāji, arī web dizaineri, studenti un uzņēmēji, kas ir aizrāvušies ar tehnoloģijām un tās sniegtajām iespējām, var pieteikties. Pieteikties iespējams gan komandās gan individuāli, komandu izveidojot hakatona dienā. Hakatona organizatori arī aicina tehnoloģiju uzņēmumus veidot savas iekšējās darbinieku komandas, lai izaicinātu sevi un sacenstos par labāko risinājumu.

 

Hakatonā vēl ir dažas brīvas vietas, tādēļ pēdējo nedēļu aicinām dalībniekus pieteikties šeit: www.hackcodex.eu.

 

Vienlaikus ar hakatonu notiks programmētāju konference HackCodeX Forum – diskusijas par aktuālākajām tendencēm datortehnoloģiju un programmēšanas nozarē. Pasākums būs veltīts mākslīgā intelekta risinājumiem, kvantu programmēšanai un kiberdrošības izaicinājumiem. Diskusijās piedalīsies gan vietējie, gan starptautiski IT eksperti no Eiropas: hackcodex.eu/forum

 

“HackCodeX” organizē inovāciju vadības uzņēmums “Helve” ar mērķi attīstīt inovatīvus risinājumus un veicināt sadarbību starp tehnoloģiju uzņēmumiem un jauniem talantiem. Pasākums rada iespēju veidot starptautiskas sadarbības, attīstot pašmāju tehnoloģiju kopienu un iezīmējot Rīgu kā aizraujošu galamērķi jaunajiem tehnoloģiju talantiem. “HackCodeX” atbalsta IT tehnoloģiju un pakalpojumu sniedzējs “Atea Global Services”, daļa no “Atea” grupas, IT uzņēmumi “Emergn” un “Ubiquiti Latvia”, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ar Eiropas Reģionālo Fondu atbalstu. Vairāk par HackCodeX uzzini: https:/www.hackcodex.eu/

Galerijas