Atpakaļ

“Hamās” līderis ieradies Kairā uz pamiera sarunām

Katarā dzīvojošais palestīniešu radikālā grupējuma “Hamās” līderis Ismails Hanija trešdien ieradies Kairā uz sarunām par uguns pārtraukšanu grupējuma karā ar Izraēlu un ķīlnieku atbrīvošanu.

Hanija ieradies “Ēģiptes galvaspilsētā Kairā, lai diskutētu ar Ēģiptes amatpersonām par cionistu agresijas attīstību un citiem jautājumiem”, teikts grupējuma paziņojumā.

Pirms izlidošanas uz Kairu Hanija Dohā tikās ar Irānas ārlietu ministru Hoseinu Amiru Abdollahianu, tiesa, ziņas par šīs tikšanās gaitu ir stipri pieticīgas.

“Hamās” tuvs avots ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka Hanija vadīs grupējuma “augsta ranga” delegāciju sarunās ar Ēģiptes izlūkdienesta vadītāju Abasu Kamelu un citiem.

Tās būs sarunas par “agresijas un kara apturēšanu, lai sagatavotu vienošanos par cietumnieku atbrīvošanu un Gazas joslas aplenkuma izbeigšanu”, sacīja avots.

Pagājušajā mēnesī nedēļu ilgās uguns pārtraukšanas laikā, ko izdevās panākt ar Kataras, ASV un Ēģiptes atbalstu, tika atbrīvoti 80 izraēliešu gūstekņi un 240 Izraēlas cietumos ieslodzītie palestīnieši.