Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Iesūti
Atpakaļ

“Hamas” uzbrukumā gājusi bojā arī Izraēlas un Latvijas dubultpilsone

Palestīniešu teroristu grupējuma “Hamas” uzbrukumā Izraēlā ir gājusi bojā arī Izraēlas un Latvijas dubultpilsone, apliecina Latvijas Ārlietu ministrija.

Sieviete jau ilgāku laiku dzīvojusi Izraēlā un gājusi bojā mūzikas festivālā, kuram 7.oktobrī uzbruka “Hamas”, TV3 informēja ĀM preses sekretāre Diāna Eglīte.

Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš sociālajos tīklos vēsta, ka Ārlietu ministrija ir saņēmusi ziņas no dubultpilsones ģimenes par viņas bojāeju “Hamas” teroristiskās organizācijas uzbrukumā Izraēlai. Latvijas iestādes ir saziņā ar Izraēlas varasiestādēm par notikušo.

“Visdziļākā līdzjūtība ģimenei un tuvajiem cilvēkiem,” vēsta Kariņš. Līdzjūtības bojāgājušās ģimenei izteikuši arī Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs un premjere Evika Siliņa (JV).

“Hamas” iebruka Izraēlā 7.okrobrī, nogalinot ap 1300 cilvēkus un vēl ap 150 paņemot par ķīlniekiem.

Izraēla uz to reaģēja ar kara pasludināšanu pret “Hamas”, kam sekojuši gaisa triecieni Gazas joslai, kuros gājuši bojā vismaz 2670 palestīnieši un vēl ap 10 000 cilvēku guvuši ievainojumus.

Kaujās ar teroristiem Izraēlas teritorijā likvidēti aptuveni 1500 palestīniešu kaujinieki, lēš Izraēlas armija, kas savukārt zaudējusi ap 300 karavīrus.