Atpakaļ

Iepazīstinās ar virtuālās realitātes tehnoloģiju izmantošanu medicīnā un izglītībā

0

Latvijas Universitātes (LU) rīkotajā Zinātnes kafejnīcā “Acis kubā” šodien plkst.17 varēs uzzināt par paplašinātās realitātes iespējām un izaicinājumiem, kā arī izmēģināt izglītojošu virtuālo realitāti.

Pasākuma rīkotāji pauda, ka dažādas paplašinātās realitātes lietojumprogrammas jau ir kļuvušas par daļu no ikdienas dzīves. Vienlaikus palicis neatbildēts jautājums, vai šīs tehnoloģijas ir pielāgotas arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Par to, kā uz virtuālās un papildinātās realitātes tehnoloģijām reaģē cilvēka redzes sistēma, stāstīs optometrijas un redzes zinātnes pētniece Tatjana Pladere, savukārt ieskatu virtuālās realitātes nozīmi pedagoģiskajā darbā sniegs Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes eksperte Zinta Zālīte-Supe.

Par virtuālās realitātes izmantošanu medicīnas izglītībā stāstīs Līga Ellere, uzņēmuma “Exonicus” projektu vadītāja. Uzņēmums ir izstrādājis medicīniskās simulācijas programmatūras produktu komplektu, ar kura palīdzību ārsti un medicīnas studenti var uzlabot savas lēmuma pieņemšanas spējas kritiskās ārkārtas situācijās.

Zinātnes kafejnīcas noslēgumā interesenti varēs izmēģināt “Exonicus” un Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē izmantotās virtuālās realitātes lietojumprogrammas.

Pasākums notiks LU Akadēmiskā centrā Dabas mājas foajē.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.