Atpakaļ

Igaunija izraida Krievijas vēstniecības diplomātu

Igaunijas Ārlietu ministrija otrdien izsauca Krievijas vēstniecības pagaidu pilnvaroto lietvedi un iesniedza viņam notu, kurā paziņoja, ka Krievijas vēstniecības darbinieks ar diplomātisko statusu ir pasludināts par nevēlamu personu.

Iesniedzot notu, Ārlietu ministrija informēja Krievijas vēstniecības pārstāvi, ka Igaunija negrasās paciest Krievijas darbības, kas vērstas pret tās neatkarību un suverenitāti, un uzskata par nepieciešamu to ļoti skaidri paust.

Ir jāizbeidz Krievijas specdienestu koordinētās hibrīdoperācijass, kas vērstas pret Igaunijas drošību, paziņoja ministrijas preses dieensts.

Kā informēja ministrijā, Igaunija šo jautājumu apspriež arī ar partneriem un sabiedrotajiem un ir gatava īstenot papildu pasākumus, ja tas būs nepieciešams, lai aizsargātu savu sabiedrību un vērtības.

Jau vēstīts, ka Igaunijas Drošības policija (KaPo) no decembra līdz februārim aizturējusi desmit personas saistībā ar aizdomām, ka tās rīkojušās Krievijas izlūkdienestu uzdevumā, tostarp bojājot Igaunijas iekšlietu ministra un kāda žurnālista automašīnas, kā arī apgānot igauņu leģionāru pieminekļus.

Notiekošā kriminālizmeklēšana liecina par Krievijas īpašo dienestu koordinētu hibrīdoperāciju pret Igaunijas drošību, kuras mērķis ir izraisīt bailes un spriedzi sabiedrībā, KaPo paziņoja februārī.